Sony zapowiada podczas Paris Games Week 2017 kilka nowych gier VR na gogle PlayStation VR.

Podczas zorganizowanej w ramach Paris Games Week 2017 konferencji Sony producent PlayStation VR zapowiedział nowe gry zmierzające na konsolowe gogle wirtualnej rzeczywistości. Poznaliśmy również kolejne szczegóły na temat wcześniej ujawnionych produkcji.

Megalith

Na 2018 rok zapowiedziano VR-ową wieloosobową strzelankę o nazwie Megalith. Należąca do kategorii „hero shooter” produkcja studia Disruptive Games pozwoli wcielić się w jednego z kilku tytanów charakteryzujących się unikalnymi umiejętnościami i uzbrojeniem.

Ujawniony zwiastun nie przedstawia niestety fragmentów z rozgrywki.


Bow to Blood

Studio Tribetoy przygotowuje na przyszły rok grę Bow to Blood, w której wcielimy się w pirata dowodzącego powietrznym żaglowcem. Tłem fabuły utrzymanej w klimatach brutalnego reality show będzie generowany proceduralnie świat.


Blood & Truth

Pierwszoosobowa strzelanka Blood & Truth to z kolei dzieło Sony London Studio, które pracowało nad The London Heist – jednym z pokazowych doświadczeń VR dołączanych za darmo do każdego zestawu PSVR. Według jego twórców tym razem będzie to dużo większa produkcja, w której gracze poczują się niczym w kinie akcji.


League of War: VR Arena

Na 7 listopada zapowiedziana została data premiery League of War: VR Arena – zaprojektowanej z myślą o goglach VR gry z gatunku strategii czasu rzeczywistego. Akcja zawierającego elementy tower defense VR-owego RTS-a autorstwa studia MunkyFun rozgrywać się będzie na wielkim wirtualnym stole. Z kolei jego fabuła osadzona zostanie w uniwersum znanym z mobilnej produkcji o nazwie „League of War: Mercenaries”.


Dead Hungry

Już jutro w PS Store zadebiutuje Dead Hungry – wydana w ubiegłym roku na Steamie gra pozwalająca wcielić się w pracownika food trucka serwującego ciepłe posiłki wiecznie głodnym zombiakom.


Apex Construct

Szwedzkie studio Fast Travel Games pracuje nad grą akcji pt. Apex Construct, rozgrywającą się w futurystycznym świecie opanowanym przez roboty.


Sprint Vector

Na PlayStation VR trafi również zapowiedziana wcześniej na Oculusa i HTC Vive gra Sprint Vector – druga produkcja twórców VR-owego bestsellera Raw Data. Przedstawiciele studia Survios określają ją mianem emocjonującej platformówki napędzanej autorskim systemem ruchu, który pozwoli na zupełnie nowy poziom zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości. Gra ma być czymś w rodzaju połączenia sportowej rywalizacji z interaktywnymi teleturniejami. Rozgrywka polegać będzie na pokonywaniu tras za pomocą skakania, latania i wspinania się po różnego rodzaju przeszkodach.


Ultrawings

Wsparcie konsolowych gogli otrzyma także wydana w lipcu na Steamie lotnicza zręcznościówka Ultrawings.


Moss

Podczas konferencji poznaliśmy przybliżoną datę premiery zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3 platformówki 3D o nazwie Moss. W zręcznościowo-logiczną produkcję studia Polyarc, w której wcielmy się mysz, zagramy w lutym przyszłego roku. Tytuł dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 125 złotych.


Star Child

Inna z gier ujawnionych podczas E3 – platformówka Star Child – otrzymała nowy zwiastun.


Stifled

W trakcie PGW 2017 zaprezentowano również nowy zwiastun VR-owego horroru Stifled. Wcielimy się w nim w bohatera, który stracił wzrok w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Gracz posiadać będzie umiejętność echolokacji, czyli używania dźwięków do nawigowania oraz lokalizowania obiektów i postaci.

Produkcja zadebiutuje już jutro.