Najpopularniejszy brytyjski park rozrywki – Alton Towers – ogłosił, iż w kwietniu tego roku uruchomi pierwszą kolejkę górską Virtual Reality o nazwie ‚Galactica’.

Galactica połączy doświadczenia z prawdziwego rollercoastera z technologią wirtualnej rzeczywistości. Osoby odwiedzające park będą mogły doświadczyć przejażdżki w goglach VR, podczas gdy fizycznie będą się przemieszczać i wykonywać ewolucje znane z typowych kolejek. Przejażdżka kolejką górską VR zaplanowana została na około 3 minuty.

Obecnie coraz więcej tego typu obiektów oferuje swoim gościom doświadczenia VR, jednak brytyjski park będzie pierwszym, który zsynchronizuje je z realnymi wrażeniami z jazdy. Rozwiązanie synchronizujące ruch kolejki z technologią Virtual Reality dostarczy firma Figment Productions na bazie własnej platformy Vector VR.

Alton Towers opublikował trailer, który zdradza nieco szczegółów na temat samego doświadczenia.

Już sama nazwa wskazuje, że kolejka Galactica wyśle gości parku rozrywki w przestrzeń kosmiczną. Jak twierdzi Gill Riley (Dyrektor Marketingu w Alton Towers Resort), rollercoaster VR pozwoli wcielić się rolę astronauty przemierzającego różne galaktyki.

Parametry kolejki Galactica VR

Przeciążenie: 3,5 G
Długość trasy: 840 m
Wysokość spadku: 20 m
Czas jazdy: 189 sekund
Maksymalna prędkość: 75km na godzinę
Pojemność kolejki: 28 pasażerów
Wydajność na godzinę: 1500 pasażerów