LG próbuje opatentować gogle VR, które można rozszczepić na dwie części.

W marcu tego roku firma LG zaprezentowała prototyp własnych gogli współpracujący ze standardem SteamVR, które według niedawnych przecieków jako model konsumencki sprzedawane będą pod nazwą UltraGear VR. Urządzenie wyposażone zostało w mechanizm umożliwiający błyskawiczne uniesienie ekranu do góry. Dzięki temu ich użytkownik może na jakiś czas powrócić do rzeczywistości, bez konieczności całkowitego zdejmowania gogli. Możliwe jednak, że Koreańczycy zdecydują się na inne rozwiązanie.

Holenderski serwis LetsGoDigital odkrył patent zgłoszony przez LG w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, na którym możemy zobaczyć urządzenie wyglądem przypominające wspomniany prototyp. Zawiera on jednak unikalny system umożliwiający rozszczepienie gogli na dwie części, a dokładnie ich obudowy mieszczącej wyświetlacze i elektronikę. W tym miejscu możecie obejrzeć grafiki dołączone do wniosku. Na jednej z nich widoczna jest postać z headsetem zawieszonym wokół szyi.

Prototyp VR-owych gogli LG wyposażony został we własnej produkcji 3,64-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1440×1280 na każde oko, odświeżający obraz z częstotliwością 90 Hz. Producenci postawili na „nie-fresnelowskie” soczewki pozwalające na oglądanie cyfrowej rzeczywistości w 110 stopniach (FOV).

fot. wareable.com

Koreańska firma nie ustaliła jeszcze daty premiery gogli „SteamVR”. Cena także zostanie ujawniona w późniejszym terminie. W tej chwili wiadomo jedynie tyle, iż będzie zbliżona do kwoty jaką trzeba zapłacić za zestawy HTC Vive i Oculus Rift.