Nowe funkcje dostępne w wirtualnych pokojach Mozilli.

Pod koniec kwietnia Mozilla opublikowała doświadczenie społecznościowe oparte na standardzie WebVR umożliwiającym dostęp do VR-owych treści bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Od tego czasu użytkownicy gogli Virtual Reality wchodząc na stronę projektu Hubs mogą w prosty sposób utworzyć prywatny, wirtualny pokój spotkań i zaprosić do niego swoich znajomych.

Organizacja wypuściła właśnie pierwszą dużą aktualizację Hubs by Mozilla. Od teraz możemy m.in. importować do pokojów różnego rodzaju pliki, takie jak obrazy, filmy i modele 3D dostępne na stronach internetowych, a także pliki PDF, treści z Imgur, Giphy, YouTube, Sketchfab oraz Poly. Można je przesyłać bezpośrednio z telefonu lub komputera. Mozilla obiecuje, że stopniowo będzie dodawać kolejne typy obsługiwanych plików i treści.

Hubs od innych aplikacji typu „social VR” wyróżnia przede wszystkim to, że aby z niego korzystać nie trzeba zakładać własnego konta, ani instalować na dysku żadnego oprogramowania. Wystarczy wejść na stronę, wpisać nazwę pokoju i nick, a następnie wybrać jeden z dostępnych awatarów i sposób korzystania z czatu (gogle VR lub monitor). Wygenerowany zostanie wówczas unikalny link, który powinniśmy udostępnić osobom chcącym do nas dołączyć.

VR-owy chat współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi headsetami dostępnymi na rynku. Mozilla zaznacza, że obecnie Hubs jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju.