Senza Peso

Studio Kite and Lightinig (znane z wyprodukowania kilku imponujących dem na Oculus Rift) pokazało swoja najnowsze dziecko – mini-operę Senza Peso. Dzieło zachwyca grafiką jakiej do tej pory nie odtwarzano na wirtualnych goglach.

Senza Peso to krótka opera składająca się z dwóch części. Pierwsza to krótki film wykonany z niezwykłą dbałością o efekty wizualne. Druga – Senza Peso VR to demo przeznaczone na OR stworzone na bazie tegoż filmu. Tak dopracowanego i bogatego środowiska wirtualnej rzeczywistości jeszcze nie było. Studio udowodniło tym samym, że można dosłownie wejść w wirtualny świat wyreżyserowany przez twórców.

Senza Peso opowiada o przejściu ze świata żywych do świata umarłych. Zniewolona w tej rzeczywistości syrena prowadzi dusze do życia po śmierci. Jej śpiew wzmacnia smutny nastrój tego niesamowitego miejsca. Nasza historia rozpoczyna się gdy przeprowadza ona trzy nowe dusze przez ciemniejące królestwo mitycznego świata.

Wyprodukowanie krótkiego filmiku, na którego podstawie stworzono demo zajęło aż 5 lat. Do przetransformowania dema na OR wykorzystano nowo wydany Unreal Engine 4. Mimo iż Senza Peso VR powstało w zaledwie osiem tygodni zachwyca wysoką jakością efektów świetlnych i wizualnych. Demo jest darmowe i udostępnione TUTAJ. Jednak przestrzegamy, że potrzebny jest dość mocny sprzęt. Jeśli nie macie Rifta można zawsze obejrzeć filmik poniżej.

Czekamy z niecierpliwością aż film zostanie uaktualniony na Oculus Rift DK2. Z poprawioną rozdzielczością i większym nasyceniem kolorów świat Senza Preso VR będzie wyglądał jeszcze lepiej.

[źródło: roadtovr.com]