Już 6 grudnia na platformie PlayStation VR zadebiutuje bezpłatne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości bazujące na popularnym uniwersum Star Wars. Będzie to VR-owa misja, którą uruchomią wyłącznie właściciele kopii wydanej w ubiegłym roku gry Star Wars: Battlefront. Pojawiły się właśnie pierwsze fragmenty z rozgrywki.

Twórcy gry Star Wars: Battlefront przeprowadzili livestream poświęcony zbliżającemu się nowemu DLC do wydanej w ubiegłym roku strzelanki osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen. Częścią tego dodatku będzie VR-owa misja dedykowana użytkownikom gogli PlayStation VR.

Początkowo dodatek miał się ukazać jako ‚Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission’ jednak jakiś czas temu zmienił nazwę na jeszcze dłuższą – Star Wars Battlefront Rogue One: X-Wing VR Mission. Jest to oczywiście nawiązanie do filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, który już w połowie grudnia trafi na ekrany kin. Jak sama nazwa wskazuje użytkownicy gogli PSVR otrzymają dostęp wyłącznie do pojedynczej misji, którą wykonamy dla Rebeliantów zasiadając za sterami myśliwca X-Wing.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany fragment z rozgrywki. Gameplay z VR-owej misji rozpoczyna się w drugiej godzinie i 39 minucie nagrania.

To nie jedyna zapowiedziana produkcja VR osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. W lipcu należące do LucasFilm studio ILMxLAB ujawniło w trakcie imprezy dla fanów (Star Wars Celebration) prace nad narracyjnym doświadczeniem, w którym tym razem głównym bohaterem będzie nie kto inny jak Darth Vader.