Tak jak zapowiadano, dziś odbyła się amerykańska premiera pierwszego konsumenckiego modelu mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR. Headset opracowywany we współpracy z twórcami Oculus Rift sprzedawany jest na terenie USA w cenie 99$ i urządzenie właśnie trafiło do pierwszych nabywców.

Gear VR to gogle przeznaczone dla posiadaczy smartfonów z serii Galaxy wypuszczonych przez Samsunga w 2015 roku, czyli Galaxy Note 5, S6 oraz S6 Edge i Edge+. Samo urządzenie jest o 19 procent lżejsze (318g) oraz o połowę tańsze niż wcześniejsza konstrukcja (Innovator Edition) skierowana głównie do deweloperów i entuzjastów wirtualnej rzeczywistości.

Samsung Gear VR2

Wygląda na to, że twórcy headsetu źle oszacowali zapotrzebowanie na gogle wśród potencjalnych klientów. Internetowe sklepy Amazon i Best Buy, czyli główne kanały dystrybucji Gear VR na terenie Stanów Zjednoczonych, w chwili pisania artykułu wskazywały stan produktu w magazynie jako tymczasowo wyprzedany. Sprzedaż obecnie odbywa się jedynie poprzez stronę Samsunga, jednak z adnotacją, że produkt zostanie wysłany w ciągu 7-10 dni roboczych. Swoje egzemplarze zdążyły z kolei otrzymać osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe.

Wciąż nie wiadomo kiedy odbędzie się europejska premiera mobilnych gogli. Według Oculusa nastąpi to już wkrótce, jednak na razie nie znamy żadnych konkretów. Jednakże pojawiła się podstrona Gear VR w polskiej wersji oficjalnej strony Samsunga. W tej chwili klikając w „Sprawdź cenę” otrzymujemy komunikat: „Ten produkt jest aktualnie niedostępny w sprzedaży internetowej naszych autoryzowanych partnerów.” Spodziewana cena Gear VR na terenie Europy wynosi 99 Euro, bowiem na tyle wyceniono gogle w Niemczech, Belgii i Holandii.

Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na podstronie naszego serwisu poświęconej goglom Samsung Gear VR.
Samsung Gear VR3