Tak wygląda nowy prototyp kontrolera ruchowego dla gogli Pimax 8K.

Chińska firma Pimax zaprezentowała nowy model prototypu kontrolerów ruchowych, które w przyszłości będą dołączane do gogli wirtualnej rzeczywistości Pimax 8K. Akcesorium wyróżnia się unikalnym kształtem i możliwościami zbliżonymi do ujawnionych w 2016 roku przez Valve, lecz wciąż nie wypuszczonych do sprzedaży kontrolerów ‚Knuckles‚.

Podobnie jak konkurencyjne rozwiązanie urządzenie jest w stanie śledzić ruchy poszczególnych palców użytkownika. Ponadto za jego pomocą będzie można zasymulować gest rzucania różnego rodzaju przedmiotami. Jest to możliwe m.in. z uwagi na to, iż kontrolery wyposażono w swego rodzaju opaskę uniemożliwiającą zsunięcie urządzenia z dłoni.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie kickstarterowej zbiórki Pimaxa kontrolery zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić kompatybilność ze wszystkimi grami i aplikacjami VR dostępnymi na Steam oraz platformie Oculusa. Będą one również współpracować z systemem trackingu SteamVR, zarówno w wersji 1.0 jak i 2.0.

Wraz z ujawnieniem nowego prototypu Pimax opublikował materiał wideo, na którym możemy zobaczyć omawiane kontrolery wraz z ich wcześniejszymi wersjami.