Dotychczasowy ‚exclusive’ Oculusa – Pinball FX2 VR – już w wkrótce przestanie być ekskluzywny. W przyszłym tygodniu gra otrzyma wsparcie dla gogli PlayStation VR oraz HTC Vive, a także nowy tematyczny stół, który powinien przypaść do gustu fanom serialu/komiksu/gry – The Walking Dead.

Popularne w pod koniec ubiegłego wieku automaty do gry, w których za pomocą ruchomych łapek (tzw. flipperów) odbijało się kulkę poruszającą się po nachylonym stole, wcale nie przeszły do historii. Rozwój technologii Virtual Reality sprawił, że mogły powstać tytuły takie jak Pinball FX2 VR, dzięki którym własny stół możemy mieć na zawołanie we własnym domu.

Produkcja węgierskiego Zen Studios oficjalnie zadebiutowała pod koniec marca tego roku wraz z premierą gogli Oculus Rift. Pinball FX2 VR dotychczas sprzedawany był jako tytuł na wyłączność Oculus Store, jednak już wkrótce powinno to się zmienić, bowiem 29 listopada VR-rowy fliper otrzyma wsparcie dla PlayStation VR (w Europie 30 listopada) oraz HTC Vive. Gra będzie do nabycia podobnie jak w przypadku Rifta w cenie 14,99 dolarów. Tego samego dnia pojawi się dodatkowo płatne DLC (7$) wprowadzające nowy licencjonowany stół oparty na marce The Walking Dead.

Jak możecie zauważyć na powyższym zwiastunie w Pinball FX2 VR oprócz odwzorowania mechaniki działania automatu, autorzy przygotowali także dodatkową oprawę, która otacza nas podczas rozgrywki. Jest ona oczywiście uzależniona od aktualnie używanego stołu.