Zadebiutowała gra VR na licencji „Planety Małp”.

Stworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości gra pt. Kryzys na planecie małp (ang. „Crisis on the Planet of the Apes”) pojawiła się dziś na platformie Steam, w PlayStation Store oraz Oculus Store. Oparta na filmowej marce „Planeta małp” pierwszoosobowa, przygodowa gra akcji, za produkcję której odpowiada wewnętrzne studio 20th Century Fox – FoxNext VR – dostępna jest ze wsparciem dla gogli PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive.

Fabuła gry toczy się w czasie pomiędzy wydarzeniami z filmów „Geneza planety małp” (2011) oraz „Ewolucja planety małp” (2014). Wcielimy się w niej w obdarzoną inteligencją małpę, która została uwięziona w strzeżonym ośrodku naukowym. Naszym głównym zadaniem jest ucieczka z laboratorium i dołączenie do przywódcy – Cezara.

„Minęło pięć lat od wybuchu epidemii Małpiej Grypy, która zmiotła z powierzchni ziemi połowę ludzkości, a pozostałych naczelnych… bardzo zmieniła. Jesteś małpą o wysokiej inteligencji, która została złapana i uwięziona w ściśle strzeżonym laboratorium. W tym czasie, ludzkość rozpaczliwie poszukuje leku. Twoja misja: wspinaj się, skacz i strzelaj, aby przetrwać w apokaliptycznym świecie. Ucieknij z zaprzyjaźnionymi małpami i znajdź drogę do domu.”

„Franczyza ‚Planety Małp’ stanowi dla graczy doskonałą okazję, aby po raz pierwszy stali się częścią apokaliptycznego świata z perspektywy innego gatunku” – powiedział Martin Alltimes, szef studia Imaginati będącego współproducentem gry.

Kryzys na planecie małp sprzedawany jest w PS Store w cenie 63,00zł (44,10zł dla członków PS Plus), na Steamie – 53,99zł (do 9 kwietnia 33% taniej) oraz w Oculus Store – 14,99$ (obecnie 9,99$).