Aplikacja „Windows Mixed Reality for SteamVR” opuściła wczesny dostęp.

W listopadzie ubiegłego roku użytkownicy gogli z serii Windows Mixed Reality otrzymali możliwość uruchomienia ponad 2000 gier i aplikacji wirtualnej rzeczywistości wydanych na platformie Steam. Stało się to możliwe dzięki oprogramowaniu o nazwie „Windows Mixed Reality for SteamVR”, z którego dotychczas można było korzystać w wersji z wczesnym dostępem.

Microsoft poinformował na swoim blogu, że wraz z kwietniową aktualizacją systemu Windows 10 (April 2018 Update) aplikacja Windows Mixed Reality for SteamVR opuszcza etap „early access”, a także otrzymuje kilka poprawek usprawniających korzystanie z kontrolerów ruchowych Windows MR. Udostępniony został również Skyloft – drugie po Cliff House wirtualne środowisko będące lokacją startową uruchamiającą się w momencie założenia gogli.

„Windows Mixed Reality for SteamVR” dostępny jest na Steam bezpłatnie. Obecnie ponad 420 tytułów opublikowanych na tej platformie posiada natywne wsparcie dla gogli Windows MR, niemniej dzięki aplikacji Microsoftu użytkownicy headsetów z tej serii są w stanie uruchomić ponad 2000 pozycji.

Więcej na temat gogli Windows Mixed Reality przeczytacie w tym miejscu.