Aplikacja YouTube VR w końcu w wersji PC.

YouTube opublikowało PC-ową aplikację umożliwiającą oglądanie w goglach wirtualnej rzeczywistości 360-stopniowych materiałów udostępnionych w popularnym serwisie wideo. Player wydany został na Steam w wersji z wczesnym dostępem i aktualnie posiada oficjalne wsparcie wyłącznie dla gogli HTC Vive. YouTube VR powinni jednak uruchomić także użytkownicy gogli Oculus Rift oraz innych headsetów współpracujących z platformą SteamVR.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu osoby posiadające w/w urządzenia już nie będą musiały korzystać z płatnego oprogramowania wyświetlającego sferyczne treści z YouTube. Oprócz filmów 360º player obsługuje również wideo w formacie 180º oraz tradycyjne nagrania 2D.

Aby uruchomić YouTube VR należy posiadać system Windows 10. Wśród minimalnych wymagań znajdziemy również procesor Intel i5-6400, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 980 lub AMD Radeon R9 Fury.

VR-owa aplikacja YouTube od dłuższego czasu dostępna jest także w wersji mobilnej współpracującej z platformą Google Daydream. W przypadku gogli typu Cardboard widok 360º można uruchomić z poziomu standardowej aplikacji YouTube. Rok temu player YouTube VR zadebiutował w PS Store – oficjalnym sklepie dla PlayStation VR.

„YouTube VR przenosi standardową wersję YouTube do świata 3D, który możesz odkrywać. Każdy kanał, film i twórca jest teraz dostępny w rzeczywistości wirtualnej. Możesz pływać z niebezpiecznymi rekinami, zwiedzać wszystkie siedem kontynentów w towarzystwie własnego przewodnika, zasiąść w pierwszym rzędzie na koncercie ulubionego zespołu – a to nie wszystkie atrakcje. Filmy sferyczne 3D, VR180, a nawet standardowe pozwolą Ci znaleźć się w samym centrum akcji. YouTube VR jest dostępny na urządzeniach HTC Vive i zoptymalizowany pod ich kątem.”