PSVR Aim Controller

Poznaliśmy datę premiery i prawdopodobną cenę PlayStation VR Aim Controller – przeznaczonego dla gier VR kontrolera imitującego prawdziwą broń. Urządzenia trafi do sprzedaży w połowie maja.

Na 16 maja zapowiedziana została premiera PSVR Aim Controller, nowego gadżetu dedykowanego konsoli PlayStation 4 i goglom PlayStation VR. Zaprezentowane po raz pierwszy podczas zeszłorocznych targów E3 urządzenie zaprojektowane zostało w taki sposób, aby gracz miał wrażenie trzymania prawdziwego karabinu.

Zadaniem wyposażonego w różnego rodzaju przyciski, triggery i gałki analogowe kontrolera będzie imitacji broni w grach z gatunku FPS (first-person shooter). Jak zapewniają twórcy „karabinu VR” urządzenie pomoże wierniej odwzorować ruchy gracza i umożliwi precyzyjne celowanie do wirtualnych wrogów.

Jedyną jak na razie ogłoszoną pierwszoosobową strzelanką, która otrzyma wsparcie dla PlayStation VR Aim Controller w dniu premiery będzie Farpoint. Gra tworzona przez studio Impulse Gear od samego początku powstaje z myślą o wirtualnej rzeczywistości oraz konsolowych goglach Sony i będzie dla nich tytułem na wyłączność.

Historia przedstawiona w Farpoint opowie o losach podróżującego przez inne wymiary naukowca badającego anomalie Jowisza, którego celem jest powrót do własnej rzeczywistości. W drodze do domu będzie musiał przemierzyć różne krainy i stawić opór zamieszkującym je niegościnnym tubylcom.

PSVR Aim Controller prawdopodobnie sprzedawany będzie w cenie 80 dolarów wraz z wyżej wspomnianą grą. Taką ofertę wystawił w internecie amerykański sklep Gamestop, aczkolwiek nie została ona jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Sony.

Jeżeli urządzenie odniesie sukces w przyszłości możemy spodziewać się podobnych kontrolerów dedykowanych innym rodzajom gier.

Zapowiadane są już kolejne tytuły współpracujące z Aim Controllerem. Już teraz wiadomo, że jednym z nich będzie VR-owy „zombie shooter” The Brookhaven Experiment.