PlayStation VR

Szef Sony ujawnił co nieco na temat dalszych planów dla gogli PlayStation VR. Dowiedzieliśmy się, że mamy do czynienia dopiero z pierwszą wersją headsetu, która będzie udoskonalana. Nie powinno to jednak wpłynąć na cenę przyszłych modeli PSVR.

Dyrektor generalny firmy Sony – Kazuo Hirai – udzielił wywiadu serwisowi Daily Star, w którym przyznał, że gogle PlayStation VR są dopiero pierwszą wersją tego headsetu. Zauważył także, że marka PlayStation jest znana z ciągłej ewolucji należących do niej produktów, dlatego w przyszłości możemy spodziewać się usprawnień.

Hirai przyznał, że jedno z takich usprawnień mogłoby dotyczyć okablowania. Jednakże bez względu na to jakich poprawek doczeka się „PlayStation VR 2”, priorytetem będzie utrzymanie obecnej ceny headsetu.

Z wywiadu dowiedzieliśmy się także nieco na temat „powolnej” premiery pierwszej wersji konsolowych gogli. Urządzenie oficjalnie zadebiutowało w połowie października, lecz nadal zgłaszane są problemy z dostępnością produktu. Hirai tłumaczy to tym, że Sony nie chciało narzucić sklepom zbyt wielu egzemplarzy PSVR, aby nie dać pretekstu do narzekań na słabą sprzedaż. Jak widać cel został osiągnięty.

Niestety na razie nie uzyskamy odpowiedzi na pytanie dotyczące dotychczasowej liczby sprzedanych egzemplarzy gogli. Sony postanowiło na razie nie ujawniać tego typu informacji ponieważ nie chce, aby zaczęły one żyć własnym życiem. Niemniej jednak firma jest zadowolona z pierwszych wyników sprzedaży.

Kazuo Hirai udzielił wywiadu również portalowi wp.pl, w którym odniósł się do technologii rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality): „Mamy już okulary, które wyświetlają niedosłyszącym napisy do filmów. Ale w najbliższym czasie nie planujemy kolejnych takich urządzeń. Uważam, że nie należy tworzyć produktów tylko dlatego, że technologia na to pozwala”.