W stolicy Japonii rozpoczęła się kolejna edycja targów Tokyo Game Show, na której nie mogło zabraknąć producentów gogli PlayStation VR. Nie jest tajemnicą, że lista gier wirtualnej rzeczywistości skierowanych na rynek japoński będzie się nieco różnić od listy europejskiej i amerykańskiej. Zobaczmy więc co dla swoich rodaków przygotowuje Sony.

Japońskie gry przeznaczone na rynek wewnętrzny z naszej perspektywy mogą wyglądać dosyć specyficzne (choć pewnie oni mówią to samo o naszych). Podczas targów Tokyo Game Show 2016 pokazano ogłoszone już wcześniej tytuły takie jak Summer Lesson oraz kilka nowości projektowanych na debiutujące już w przyszłym miesiącu gogle PlayStation VR.

anywhereVR

Zacznijmy może od aplikacji anywhereVR. Jest to odpowiedź Sony na podobne rozwiązanie twórców gogli HTC Vive, dzięki któremu jesteśmy w stanie śledzić nadchodzące połączenia telefoniczne i odczytywać SMS-y pozostając w wirtualnej rzeczywistości. W przypadku PlayStation VR dodatkowo będzie to usługa połączona z doświadczeniem relaksacyjnym.

Użytkownicy PSVR będą mogli rozmawiać z przyjaciółmi, korzystać z aplikacji takich jak Twitter i grać we wbudowane w aplikację minigry. Nie wiadomo jeszcze które smartfony otrzymają wsparcie anywhereVR.

GranBlue Fantasy: Project Re:Link

Studio PlatinumGames wraz z Cygames zapowiedziało na 2018 rok grę z gatunku JRPG o nazwie „GranBlue Fantasy: Project Re:Link”.

Summer Lesson

Kontrowersyjny z naszej perspektywy tytuł studia Bandai Namco, w którym utrzymywać będziemy relację ze studentką pomagając jej w nauce, otrzymał nowy zwiastun. Panuje powszechna opinia, że gra może przyczynić się do znacznego zwiększenia sprzedaży gogli PSVR w kraju kwitnącej wiśni. Nie wiadomo jeszcze czy produkcja zostanie wydana poza Japonią, wiadomo natomiast, że będzie tytułem startowym PlayStation VR.

Happy Manager

Gra wydaje się być odpowiedzą na Summer Lesson, który także należy do popularnego w Japonii gatunku „dating sim”. W Happy Manager wcielimy się w rolę managera apartamentu „happy Zhuang”.

Hatsune Miku: VR Future Live

Sega zaprezentowała trailer VR-owej gry muzycznej, a raczej doświadczenia, w którym będziemy mogli obejrzeć koncert gwiazdy J-pop z wielu różnych perspektyw. Co ciekawe „Hatsune Miku: VR Future Live” zostanie wydane także w Europie i Stanach Zjednoczonych.

The Idolmaster: Cinderella Girls Viewing Revolution

Podobną grę muzyczną szykuje również studio Bandai Namco.

What Did I Do to Deserve This, My Lord? VR

O tej grze niestety nie na razie nie można zbyt wiele powiedzieć, poza tym co można zobaczyć na zwiastunie.

Playstation VR – TGS Trailer

Na deser najnowszy japoński zwiastun PSVR.