Sony opublikowało materiał filmowy przedstawiający rozpakowywanie gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. To świetna okazja do zapoznania się z zawartością zestawu wycenionego na 1769 zł, szczególnie jeżeli planujecie zakup headsetu do PS4.

Do premiery gogli PlayStation VR pozostały już niecałe dwa tygodnie. Sony niedawno ruszyło z kampanią reklamową PSVR, czego kontynuacje zobaczyliśmy dziś w postaci materiału przedstawiającego tzw. „unboxing” urządzenia.

Oprócz samych gogli PSVR w zestawie otrzymamy także niewielkich rozmiarów jednostkę obliczeniową (moduł procesora), która pomoże rozwiązać problem niedostatecznej mocy konsoli PlayStation 4 oraz zapewni VR-owym aplikacjom dźwięk przestrzenny. Ponadto znajdziemy słuchawki douszne, przewody HDMI i USB, zasilacz, kabel zasilania sieciowego, złącze gogli VR, ściereczkę do czyszczenia soczewek, instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną, a także płytę z wersjami demonstracyjnymi gier dla wirtualnej rzeczywistości.

Gogle PlayStation VR wycenione zostały na 1769 złotych. Niestety niektórzy gracze będą musieli sięgnąć do kieszeni głębiej. Mowa o osobach, które zakupiły PlayStation 4 bez kamery i kontrolerów PlayStation Move.

Akcesoriów tych niestety nie znajdziemy w pudełku z PSVR i będzie trzeba kupić je osobno, gdyż to na nich opiera się system śledzenia ruchów użytkownika. Obecnie ceny kamery do PS4 kształtują się w okolicach 220 złotych. Co najmniej drugie tyle przyjdzie nam zapłacić za dwa kontrolery PlayStation Move, bez których co prawda będzie można grać w większość gier VR dedykowanych konsolowej platformie, jednak będzie to doświadczenie nieco wybrakowane.

PlayStation 4 Pro + PlaySTation VR

Koszt zakupu samej konsoli PlayStation 4 to wydatek rzędu około 1300 złotych. W tej chwili nie wiadomo czy Sony wypuści w przyszłości rozszerzoną wersję zestawu. Wiadomo natomiast, że jeśli chcemy poprawić jakość wspieranych przez gogle gier i doświadczeń VR, będziemy musieli skusić się na zakup konsoli PlayStation 4 Pro, która zadebiutuje 10 listopada w cenie zbliżonej do gogli PSVR (399 Euro).

Światowa premiera PlayStation VR odbędzie się 13 października. W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszy się PSVR w przedsprzedaży, istnieje prawdopodobieństwo, iż nie każdy zainteresowany zakupi urządzenie w pierwszym dniu sprzedaży.