Oculus VR wprowadza nowy bundle Rift+Touch, a także zapowiada stałą obniżkę ceny zestawu.

Na oficjalnym blogu Oculusa poinformowano o stałej obniżce ceny zestawu składającego się z gogli Oculus Rift i kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Wejdzie ona w życie wraz z końcem akcji „Summer of Rift”, w ramach której wspomniane urządzenia możemy zakupić w okazyjnej cenie 449 Euro (399 dolarów w USA).

Do niedawna regularna cena zestawu w Stanach Zjednoczonych wynosiła 599 dolarów, lecz już wkrótce zostanie ustalona na poziomie 499 dolarów. Według Brendana Iribe, współzałożyciela firmy Oculus VR, stała obniżka będzie możliwa dzięki redukcji liczby akcesoriów, które w momencie premiery Touch’y straciły na znaczeniu. Chodzi o gamepada Xbox One oraz niewielki pilot Oculus Remote.

W przypadku przesyłki do Polski cena wyniesie 549 Euro, czyli około 2310 złotych. Jednak składając zamówienie w tej chwili zapłacimy wciąż promocyjne 449 Euro (około 1890 złotych). Niestety nie otrzymamy już gamepada i pilota. W skład nowego zestawu wchodzą: headset Rift, dwa kontrolery Touch, dwa czujniki ruchowe oraz 7 gier i aplikacji VR – Lucky’s Tale, Dead and Buried, Robo Recall, Dragon Front, Toybox, Medium oraz Quill.

Zobacz także: W co zagrać za darmo na Oculus Rift? – przewodnik