Gogle Samsung Odyssey z serii Windows Mixed Reality można już zamówić do Polski.

W listopadzie ubiegłego roku do publicznej sprzedaży trafiły gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Odyssey z serii Windows Mixed Reality. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami urządzenie nie trafiło do oficjalnej dystrybucji w Europie. W tej chwili oficjalnie można je zakupić wyłącznie w USA oraz niektórych krajach azjatyckich.

Pojawiła się jednak całkiem atrakcyjna cenowo opcja zakupu headsetu poprzez pośrednika. Urządzenie do swojej oferty włączyła firma Borderoo, która obiecuje dostarczenie gogli do Polski w ciągu od 2 do 6 dni roboczych.

Samsung HMD Odyssey wraz z parą kontrolerów ruchowych sprzedawany jest w Borderoo w rekomendowanej przez producenta cenie, tj. 499 $. Niemniej za usługę dostarczenia zestawu na teren naszego kraju firma dolicza opłatę w wysokości 104,21 dolarów (6-10 dni roboczych) lub 119,80 dolarów (2-6 dni roboczych). Łącznie więc przyjdzie nam zapłacić co najmniej 603,21 dol., czyli około 2230 złotych (bezpośredni link do gogli dostępny jest w tym miejscu).

Mimo wszystko jest to bardzo atrakcyjna oferta biorąc pod uwagę, iż Samsung Odyssey posiada identyczną specyfikację co gogle HTC Vive Pro, które sprzedawane są wraz z wymaganymi akcesoriami za 1098 dolarów (około 4060 złotych), czyli blisko dwukrotnie drożej.

Gogle Odyssey wyposażone zostały w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2880 x 1600 / 90 Hz (1440 × 1600 na każde oko), który zapewnia żywszą kolorystykę oraz głębszą czerń, niż ekrany w technologii LED o rozdzielczości 2880 x 1440 (2x 1440 x 1440) wykorzystywane przez pozostałych producentów headsetów z serii Windows Mixed Reality. Urządzenie oferuje również o 5 stopni wyższy zasięg pola widzenia wynoszący 110 stopni. Gogle Samsunga podobnie jak Oculus Rift wyposażone zostały we wbudowane słuchawki, których producentem jest uznana austriacka firma AKG. Takiego rozwiązania nie znajdziemy w konkurencyjnych modelach.

Odyssey posiada ponadto dwie kamerki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w tzw. technologii trackingu typu ‚inside-out’. Są one w stanie wychwycić głębię otoczenia, dzięki czemu nie wymagają do działania systemów trackingu takich jak stacje bazowe SteamVR Lighthouse czy sensory Oculusa.

W ofercie Borderoo znajdziemy także inne modele gogli Windows Mixed Reality, które generalnie są trudno dostępne w Polsce – Acer Windows Mixed Reality za 363 $ (link), Lenovo Explorer Mixed Reality za 369 $ (link) oraz HP Mixed Reality za 316 $ (link).