Ujawniono pierwsze fragmenty z rozgrywki w Ace Combat 7 w wersji dla gogli PlayStation VR.

W trakcie Taipei Game Show zaprezentowano fragmenty VR-owej wersji gry Ace Combat 7 zapowiadanej jako ekskluzywny tytuł dla konsoli PlayStation 4. Niestety produkcja studia Bandai Namco prawdopodobnie nie będzie w pełni grywalna na goglach PSVR. Stanie się tak dlatego, ponieważ jej twórcy koncentrują się na warstwie wizualnej.

W tej chwili nie wiadomo w jakim dużym stopniu będziemy mogli prowadzić rozgrywkę w goglach wirtualnej rzeczywistości, niemniej jednak to co możecie zobaczyć poniżej prezentuje się bardzo zachęcająco.

Ace Combat 7 podobnie jak poprzednie części pozwoli nam zasiąść za sterami odrzutowych myśliwców. Fabuła gry osadzona została w alternatywnej rzeczywistości, która objawia się nie tylko odmiennym stanem sytuacji geopolitycznej, lecz także rozwojem technologii, który doprowadził do powstania unikalnych odrzutowców.

Twórcy Ace Combat 7 oprócz kampanii fabularnej zapowiadają także tryb multiplayer, w którym zmierzymy się z innymi wirtualnymi pilotami. Premiera gry zaplanowana została na 2017 rok.