VR Visio zapowiedziało Special Forces VR – grę wirtualnej rzeczywistości inspirowaną Counter-Strikem.

Trójmiejskie studio VR Visio Games ujawniło wieloosobową taktyczną strzelankę Special Forces VR. Polska produkcja w założeniach ma być czymś w rodzaju gry Counter-Strike dedykowanej miłośnikom technologii Virtual Reality.

Podobnie jak w CS przyjedzie nam stanąć po jednej z dwóch stron – wojskowych lub terrorystów – w kilku zróżnicowanych trybach rozgrywki. Będą to zarówno tradycyjne pojedyncze i zespołowe deathmatche jak i bardziej złożone scenariusze, takie jak ratowanie zakładników, rozbrajanie bomby oraz różne tryby co-op, w których gracze walczą przeciwko postaciom sterowanym przez komputer.

Special Forces VR w przeciwieństwie do wielu innych gier wirtualnej rzeczywistości nie pozwoli na korzystanie z systemu teleportacji. Mimo wszystko system swobodnego poruszania nie powinien sprawiać problemów graczom wrażliwym na chorobę symulacyjną, bowiem programiści zastosowali kilka rozwiązań mających na celu wyeliminowanie tego typu dolegliwości.

„Pomimo tego, iż kontrola oraz HUD są proste i intuicyjne gra będzie wymagać poświecenia jej wiele czasu na zapoznanie się ze środowiskiem i rozwinięcie prawdziwych umiejętności. Chcieliśmy, aby ta gra polegała raczej na przemieszczaniu się od zasłony do zasłony, osłanianiu innych graczy, niż ostrzeliwaniu wrogów na oślep. To tak nie działa. Będziesz musiał myśleć taktycznie, wykorzystywać środowisko na swoją korzyść, przejmować strategiczne punkty lub organizować zasadzki na wrogów” – powiedział Damian Karczewski, dyrektor ds. technicznych w VR Visio Group.

Autorzy Special Forces VR zapowiadają wsparcie dla szerokiej gamy VR-owego sprzętu począwszy od różnego rodzaju gogli (Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR) po kontrolery takie jak PlayStation VR Aim, kamizelki haptyczne czy bieżnie wirtualnej rzeczywistości. Co ciekawe jedną z cech gry ma być możliwość wspólnej rozgrywki pomiędzy użytkownikami gogli PC-owych i konsolowych.

Special Forces VR

Głównym celem polskiego studia jest uczynienie Special Forces VR „prawdziwym eSportem”, czyli VR-owym odpowiednikiem dzisiejszych rozgrywek w CS-a. W tym przypadku wynik nie zależałby już od sprawności posługiwania się myszką i klawiaturą, lecz prawdziwych umiejętności i sprawności fizycznej gracza. Grafika, która znajduje się na górze przedstawia koncepcję jak takie turnieje mogłyby wyglądać.

Tytuł powinien zadebiutować jeszcze w tym roku. Na wrzesień zapowiadane są otwarte beta testy Special Forces VR. Zainteresowani już teraz mogą rejestrować się na stronie games.vrvisio.com.