21 maja 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Polscy studenci kryminalistyki uczą się badać miejsca zbrodni w goglach VR

1 min read

Wirtualna rzeczywistość wchodzi do polskich szkół. Studenci prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie przy pomocy gogli VR jako pierwsi w kraju uczą się jak przeprowadzać oględziny miejsca zbrodni.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie jest pierwszą szkołą w Polsce wykorzystującą wirtualną rzeczywistość w systemie nauczania przyszłych prawników. Na zajęciach z kryminalistyki studenci przy użyciu gogli VR uczą się jak powinny wyglądać oględziny miejsca zbrodni.

W tym celu na uczelni powstała gra edukacyjna zawierająca różne scenariusze, które mogą wydarzyć się w rzeczywistości. Zadaniem studenta jest zabezpieczenie wszystkich śladów i dowodów pozwalających ustalić przebieg i charakter zdarzenia. Celem gry jest przede wszystkim wyrobienie dobrych nawyków wśród przyszłych badaczy miejsc zbrodni.

https://youtube.com/watch?v=dGIJG2jBewA%3Ffeature%3Doembed

Obecnie wykorzystywane są dwa scenariusze, ale w planach są już następne, m.in. pozwalające wykładowcy na samodzielne rozmieszczanie wirtualnych dowodów zbrodni, tak aby poszczególne grupy studentów nie mogły przekazywać pomiędzy sobą wskazówek. Warszawska szkoła w przyszłości zamierza także sprzedawać aplikację innym uczelniom.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.