Informacja prasowa

Ogólnopolska akcja Karmimy Psiaki właśnie wypuściła wideo 360°, które pokazuje jak wygląda psie życie w schronisku i poza nim. Wideo pozwoli każdemu chociaż przez chwilę poczuć i doświadczyć, przez co przechodzi porzucone zwierzę.

Wideo 360° nie trzeba nikomu przedstawiać, staje się ono coraz bardziej popularne, nie jest już tylko nowinką. Z technologii VR zaczynają korzystać również organizacje charytatywne. Właśnie ukazało się wideo 360° autorstwa akcji Karmimy Psiaki.

Jako pierwsza organizacja prozwierzęca w Polsce Karmimy Psiaki sięgnęła po wirtualną rzeczywistość, aby wykorzystać ją w dobrym celu i wpłynąć na świadomość naszego społeczeństwa. Wideo zostało zrealizowane we współpracy z krakowską firmą Multitech, której właściciele – Daniel i Michał, chcieli się zaangażować w pomoc zwierzakom.


UWAGA: Poniższe nagranie można obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą je uruchomić dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PlayStation 4.


Twórcy wideo chcą pokazać odbiorcom, jak wygląda codzienność bezdomnych zwierząt i jak wpływa na nie znalezienie domu. Adopcja odmienia ich życie, daje drugą szansę. Musi to być jednak odpowiedzialna i przemyślana decyzja, a nowi właściciele koniecznie powinni dać przygarniętemu czworonogowi czas na dostosowanie się do nowej sytuacji. Przyjmując do domu zwierzaka ze schroniska trzeba stworzyć mu najlepsze warunki i cierpliwie pomagać mu się do nich przyzwyczaić.

Akcja Karmimy Psiaki w swoich działaniach stawia na innowacje i nie boi się wykorzystywać technologii. Niedawno premierę miała aplikacja „Petsbury”, wynik współpracy akcji Karmimy Psiaki i studia Garmory. Gra pozwala użytkownikom założyć wirtualne schronisko i zajmować się zwierzakami – dbać o nie i szukać im nowych domów. „Petsbury” to nie tylko gra, ale również projekt charytatywny. Część dochodów z gry jest przeznaczona dla prawdziwych schronisk, twórcy gry wspierają również akcję Karmimy Psiaki.

Fundacja Sarigato, twórca akcji Karmimy Psiaki, jest organizacją pożytku publicznego. Działania akcji można wesprzeć, przekazując na jej rzecz 1% podatku. Wystarczy, wypełniając deklarację podatkową, wpisać nr KRS: 0000445475 z dopiskiem „Karmimy Psiaki”.