Jedną z nowości wydanych w ostatnim czasie na mobilne gogle Samsung Gear VR jest nowa polska produkcja Spirit Journey autorstwa poznańskiego studia Indago.

Autorzy Spirit Journey określają swoją produkcję jako grę akcji z elementami eksploracji przeznaczoną raczej dla casualowych graczy niż hardkorowych wyjadaczy. Rodzimy tytuł wykonany został w estetyce low poly/toon shader przypominającej azjatyckie klimaty i pozwoli użytkownikowi gogli VR wyruszyć w metaforyczną podróż w głąb siebie.

Poruszanie się po dostępnych w grze poziomach (w sumie 10 poziomów i 10 sekretnych ścieżek) odbywa się z wykorzystaniem unoszących się w powietrzu lampionów, które reprezentują wspomnienia i myśli. Zadaniem gracza jest szybie odnajdywanie kolejnych celów, bowiem lampiony mają to do siebie, że są lekkie i lubią spadać gdy się ich chwycimy. W grze dodatkowo ukryto sekretne ścieżki, które zaprowadzą nas do starożytnych mądrości.

Pomysł na grę narodził się podczas Global Game Jam 2016. Garstka deweloperów z dwóch Poznańskich firm, Indago i UX Dream rozpoczęła prace nad grą na początku lutego 2016. Gra była ufundowana w całości przez developerów – zmniejszyli etaty w macierzystych firmach, by żyjąc częściowo z oszczędności móc pracować nad rozwojem Spirit Journey. Tytuł prezentowany był w Strefie Indie na Pyrkonie, wraz z inną grą firmy Indago, Spelldrift Academy, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy.

Spirit Journey dostępny jest do pobrania w oficjalnym sklepie dla gogli Gear VR w cenie 2.99$. Autorzy gry planują w przyszłości wzbogacić swoją produkcję o kolejne levele.