Wkrótce premiera kolejnej VR-owej gry polskiego studia The House of Fables.

Informacja prasowa

Pamiętasz godziny spędzone na podłodze Twojego pokoju, kiedy budowałeś coraz bardziej skomplikowane trasy, rozbudowywałeś swoją makietę i obserwowałeś pociąg poruszający się po torach? Może ta pasja została w Tobie do dziś i próbujesz nią zarazić swoje dzieci? A może piękna makieta zajmująca cały pokój, to zawsze było Twoje marzenie, którego nigdy nie udało Ci się zrealizować?

Teraz masz szansę to zmienić! Dzięki technologii VR oraz utalentowanym developerom ze studia The House of Fables już wkrótce będziesz mógł nie tylko przywrócić najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa związane z budowaniem modeli kolejek, ale także doświadczyć, jak to jest zasiąść w kabinie lokomotywy, jako maszynista i przejechać się trasą, którą dopiero co zbudowałeś!

Trains VR to piękna, oryginalna gra logiczna pozwalająca graczom w różnym wieku poczuć radość płynącą z twórczej zabawy, planowania kolejnych posunięć, eksperymentowania z różnymi rozwiązaniami i radzenia sobie z łamigłówkami. Tytuł został zainspirowany uwielbianymi przez dzieci i dorosłych, klasycznymi makietami pociągów, oferując tę samą przyjemność związaną z budowaniem własnej sieci kolejowej, pozbawioną wszystkiego tego, co w przypadku prawdziwych makiet może stanowić pewną niedogodność – konieczności sprzątania po zabawie, ograniczeń związanych z dostępnym w pokoju miejscem czy okazjonalnym poszukiwaniem zagubionych elementów makiety. Wsparta przez piękną szatę graficzną i zagadki logiczne, gra zagwarantuje wiele godzin inteligentnej rozrywki dla graczy w każdym wieku.

„Jesteśmy niezmiennie zafascynowani technologią VR i możliwościami jakie ona oferuje. Dlatego ciągle poszukujemy ciekawych pomysłów i obszarów, w których możemy wykorzystać potencjał Wirtualnej Rzeczywistości. Tak zaczął się rodzić nasz najnowszy tytuł – Trains VR. Poziom imersji, który już udało nam się osiągnąć w grze jest niesamowity i jesteśmy pewni, że da ona mnóstwo radości zarówno fanom modeli kolejek, jak i graczom kochającym rozwiązywanie łamigłówek” – powiedział Adam Robaszyński-Janiec, założyciel studia The House of Fables.

Trains VR pozwoli Ci zbudować swoją makietę pociągową i przenieść się do jej miniaturowego świata. Wskocz do pociągu by doświadczyć podróży po zbudowanych trasach. Odkryj jak to jest być zarówno architektem jak i maszynistą. Rozwiązuj zagadki logiczne, zbieraj ładunek na trasie, korzystaj ze zwrotnic, tuneli i obrotnic. Zanurz się w magicznym świecie modeli pociągów.

Gra pojawi się na Gear VR już 1 maja.