Trwa głosowanie w drugiej edycji konkursu na najlepszą aplikację wykorzystującą kontroler Leap Motion. Wśród 190 wstępnie wyselekcjonowanych zgłoszeń znalazła się także polska propozycja VRez. Tworzona przez rodaków gra jest hołdem złożonym kultowej grze Rez z 2001 roku na Dreamcasta, jedynym w swoim rodzaju rytmicznym rail shooterze z grafika wektorowa.

VRez jest dostępny do pobrania tutaj. Można tam również zagłosować na grę (głosowanie potrwa do 22 grudnia). Twórcy VRez (studio MindHelix) czekają na wszelkie sugestie i uwagi oraz rozważają jej dalsze rozwijanie jeśli gra spodoba się większej liczbie osób.

Leap Motion jest kontrolerem umożliwiającym obsługę komputera za pomocą gestów. Urządzenie pozwala na precyzyjne śledzenie nawet minimalnych ruchów palców dłoni. W połączeniu z okularami VR takimi jak Oculus Rift, pozwala przenieść te ruchy do środowiska wirtualnej rzeczywistości.

Deweloperzy w Leap Motion 3D Jam 2015 walczą o 75 tysięcy dolarów, z czego ponad połowa przypadnie twórcom gier i doświadczeń dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (AR/VR). Zwycięzców poznamy w styczniu 2016 roku.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się na przełomie 2014/2015 roku i okazała się sporym sukcesem dla organizatorów. Wielu spośród 160 uczestników konkursu przygotowało doświadczenia dedykowane goglom VR, a wśród nich także trójka zwycięzców (zobacz zwycięskie projekty Leap Motion 3D Jam 2014).