Informacja prasowa

Polski producent okularów Smartbox VR wprowadza jako pierwszy na świecie kolorowankę łączącą technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) i rzeczywistości wirtualnej (Virtual Reality).

PicQuick to aplikacja łącząca tradycyjną kolorowankę z technologią rzeczywistości rozszerzonej, umożliwiająca oglądanie pokolorowanych obrazków w postaci ożywionej oraz animowanej w magicznym świecie VR/AR (rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej) i obrazów trójwymiarowych.

Jeszcze nigdy kolorowanki nie były tak fascynujące i nie dawały takiej zabawy. PicQuick podzielony został na zestawy tematyczne: samoloty, dinozaury, kosmos, dzikie zwierzęta, księżniczki oraz podwodny świat. Aplikacja motywuje do tradycyjnego kolorowania rozwijającego zdolności manualne oraz rozwija wyobraźnię umożliwiając oglądanie swoich kolorowych prac w trójwymiarowym świecie rzeczywistości rozszerzonej.

Po pobraniu aplikacji drukujemy kolorowankę, a następnie skanujemy pomalowany obrazek. Obrazek ożywa w Twoich kolorach.

Animacje można oglądać na ekranie smartphona, tableta w trybie standardowym lub przez gogle typu Cardboard, np. SmartBox VR.

Głównie funkcje/cechy kolorowanki PicQuick VR:

1. Pokolorowane obrazki można oglądać w postaci animowanej sceny 3D na smartphonie lub dodatkowo w okularach VR.
2. Obracając obrazkiem scena również będzie się obracać co umożliwia oglądanie jej z każdej strony
3. Po zabraniu obrazka dana scena zostanie zawieszona w przestrzeni
4. Możliwość robienia zdjęć i dzielenia się ze znajomymi – media społecznościowe

Aplikacja PicQuick dostępna jest już w sklepie Google Play, a pod koniec lutego pojawi się także w AppStore.