Przygodowo-dokumentalna gra Kursk otrzyma dodatek wprowadzający tryb Virtual Reality.

Katowickie studio Jujubee, które możecie kojarzyć m.in. z wydanej w ubiegłym roku strategii „Realpolitiks”, ujawniło dalsze plany dotyczące przygodowej gry Kursk. Tytuł ten jakiś czas po premierze otrzyma DLC wprowadzające wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Po raz pierwszy o grze usłyszeliśmy w 2015 roku. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym „KURSK będzie pierwszą, pełnoprawną grą przygodowo-dokumentalną w historii. Gracz wcieli się w szpiega chcącego zdobyć informacje na temat torped superkawitacyjnych „Szkwał”, którymi w owym czasie interesowały się wszystkie najważniejsze służby wywiadowcze świata. Tytuł, przedstawiający akcję z perspektywy pierwszej osoby, pozwoli odbiorcom nie tylko w pełni eksplorować okręt i poznać jego sekrety, ale także odwiedzić Moskwę czy garnizonowe miasto Widiajewo.”

Kursk tworzony jest z dużym naciskiem na realizm i na należyte opowiedzenie tej dramatycznej historii. Gra bazować będzie na rozwiązaniach znanych z gier przygodowych, survivalowych i szpiegowskich, a jej rozgrywka ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby. Jako gracz będziemy uczestniczyć w zdarzeniach mających miejsce zarówno przed, jak i po katastrofie.

„Gra spojrzy na historię Kurska w sposób bardzo kompleksowy. Zależy nam na realizmie i jak największej immersji. Gracz będzie mógł nie tylko poczuć się jak członek załogi okrętu podwodnego, ale także będzie mógł wpływać na historię poprzez swoje wybory, w tym moralne. Podejmowane decyzje będą miały istotny wpływ na zakończenie gry, a tych będzie kilka” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee.

Według twórców gry otrzyma ona „wsparcie technologii VR dedykowane urządzeniom nowej generacji (4K wzwyż)”.

Kursk zadebiutuje w 2018 roku w wersji na PC oraz konsole PS4 i Xbox One. Niemniej w tym momencie nie wiadomo, które gogle VR otrzymają oficjalne wsparcie, a także kiedy zadebiutuje interesujący nas dodatek. Nieznana jest także ewentualna kwota jaką będziemy musieli za niego zapłacić.