Kolejna gra polskiego studia The Farm 51 – Get Even – niestety nie ukaże się w wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości.

W 2014 roku wraz z zapowiedzią pierwszoosobowej eksploracyjnej strzelanki Get Even gliwickie studio The Farm 51 poinformowało, iż gra otrzyma wsparcie gogli Oculus Rift. Niestety wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Przynajmniej w dniu premiery.

Na Steamie pojawiła się strona Get Even, na której od 26 maja prowadzona będzie sprzedaż gry. Nie sposób znaleźć tam jednak informacji o trybie wirtualnej rzeczywistości oraz obsługiwanych goglach.

W temacie wypowiedział się już wydawca polskiej produkcji – Bandai Namco. Z komunikatu dowiadujemy się, że tryb VR nie jest w tym momencie planowany, aczkolwiek jest to ciągle interesująca opcja. W tym momencie studio skupia się na priorytetach, czyli wersji na PC-ty i konsole. Specjalna edycja gry dla gogli wirtualnej rzeczywistości wciąż jest możliwa, ale obecnie nie znajduje się w planach.

The Farm 51 jest autorem VR-owego doświadczenia Chernobyl VR Project – wirtualnej wycieczki po Czarnobylu i Prypeci łączącej elementy gier komputerowych z filmową narracją i aspektem edukacyjnym.