Detached ze wsparciem gogli PlayStation VR.

Katowickie Anshar Studios opublikowało w PlayStation Store grę Detached w wersji na konsolowe gogle PlayStation VR. Dotychczas tytuł ten ukazał się wyłącznie ze wsparciem headsetów współpracujących z PC (zobacz naszą recenzję Detached).

Detached należy do gatunku „kosmicznych surwiwali” i często jest porównywany z ADR1FT, grą VR inspirowaną filmem „Grawitacja” z 2013 roku. Podobnie jak konkurencyjna produkcja jest pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym gracz wciela się w skórę astronauty.

„Detached to eksploracyjna gra VR osadzona w zimnej przestrzeni kosmicznej, gdzie będziesz musiał wykazać się taktyką i umiejętnościami aby przetrwać. Uwięziony na opuszczonej stacji kosmicznej, podejmujesz walkę z upływającym czasem o znalezienie swojej załogi zanim zapasy tlenu się wyczerpią. Gdy już zrozumiesz jak otworzyć śluzy, zlokalizujesz zasilanie i odblokujesz transmitery, coś zaczyna ci podpowiadać, że nie jesteś sam gdy w końcu wydostajesz się by stawić czoła bezbrzeżnej pustce kosmosu.”

Oprócz trybu dla jednego gracza Detached oferuje dwa cross-platformowe tryby PvP:

  • Package Extraction – walka o ładunek ulokowany gdzieś na mapie gry. Korzystaj z wszelkich możliwych środków by zaatakować przeciwnika i zdobyć przewagę. Unikaj ataków, by w jednym kawałku wrócić do bazy.
  • Race – wyścig pośród kawałków rozbitego wahadłowca i wielkich asteroid wymaga nie tylko zwinności, ale przede wszystkim – zdolności przewidywania. Jeden nieprzemyślany ruch i rozbijesz się w najmniej oczekiwanym momencie.

Gra sprzedawana jest w PS Store w cenie 149 złotych. Na platformie Steam (Oculus Rift i HTC Vive) przyjdzie nam za nią zapłacić 90 złotych.

Wraz z premierą wersji PSVR, na Steamie zadebiutowała edycja gry przeznaczona dla osób nieposiadających gogli wirtualnej rzeczywistości. Detached: Non-VR Edition wycenione zostało na 54 zł (do końca lipca 15% taniej).