Detached wkrótce ze wsparciem gogli PlayStation VR.

Katowickie Anshar Studios na 5 lipca wyznaczyło datę premiery gry Detached w wersji na konsolowe gogle PlayStation VR. Dotychczas tytuł ten ukazał się wyłącznie ze wsparciem headsetów współpracujących z PC (zobacz naszą recenzję Detached).

Detached należy do gatunku „kosmicznych surwiwali” i często jest porównywany z ADR1FT, grą VR inspirowaną filmem „Grawitacja” z 2013 roku. Podobnie jak konkurencyjna produkcja jest pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym gracz wciela się w skórę astronauty.

„Detached to eksploracyjna gra VR osadzona w zimnej przestrzeni kosmicznej, gdzie będziesz musiał wykazać się taktyką i umiejętnościami aby przetrwać. Uwięziony na opuszczonej stacji kosmicznej, podejmujesz walkę z upływającym czasem o znalezienie swojej załogi zanim zapasy tlenu się wyczerpią. Gdy już zrozumiesz jak otworzyć śluzy, zlokalizujesz zasilanie i odblokujesz transmitery, coś zaczyna ci podpowiadać, że nie jesteś sam gdy w końcu wydostajesz się by stawić czoła bezbrzeżnej pustce kosmosu.”

Gra sprzedawana będzie w PS Store w cenie 25 dolarów.