W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutował kosmiczny survival Detached polskiego studia Anshar.

Katowickie Anshar Studios wydało w sklepie Oculus Home swoją pierwszą VR-ową grę pt. Detached. Rodzima produkcja zadebiutowała w ubiegłym roku na platformie Steam ze wsparciem dla Oculus Rift i HTC Vive, gdzie udało jej się zdobyć uznanie graczy.

Detached należy do gatunku ‚kosmicznych surwiwali’ i często jest porównywany z ADR1FT, grą VR inspirowaną filmem „Grawitacja” z 2013 roku. Podobnie jak konkurencyjna produkcja, tytuł jest pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym gracz wciela się w skórę astronauty.

Fabuła skupia się na rywalizacji pomiędzy dwoma korporacjami – Genesis i R17. Wybór jednej z nich wpływa na ścieżkę fabularną, zadania, łamigłówki oraz styl prowadzenia rozgrywki przez gracza, który jako jedyny ocalały w katastrofie kosmicznej (poza rywalem w rozgrywce PvP) musi odnaleźć drogę powrotną do domu. Zanim tak się stanie czekać go będzie walka o zasoby, takie jak tlen czy paliwo, jednakże rywalizacja nie opiera się nie na przemocy a taktyce.

W tym miejscu możecie przeczytać nasze pierwsze wrażenia z rozgrywki w Detached, które opublikowaliśmy we wrześniu. Od tego czasu gra doczekała się kilku poprawek, aczkolwiek ciągle znajduje się na etapie „Early access”. Autorzy od początku ostrzegają, że ich produkcja jest doświadczeniem „intensywnym” i nie jest przeznaczona dla wrażliwych graczy.

Detached w Oculus Store wyceniony został na 19,99$. W późniejszym terminie planowane jest dodanie obsługi kontrolerów ruchowych Oculus Touch i kontrolerów Vive , a także wydanie wersji gry „non-VR” przeznaczonej na monitory.