Dwie VR-owe gry polskiego studia Gamedust dostępne na platformie Oculus Go.

Poznańskie studio Gamedust opublikowało dedykowaną samodzielnym goglom Oculus Go wersję gry Overflight pozwalającej wcielić się w pilota myśliwskich samolotów z okresu II wojny światowej. Tytuł ten dotychczas dostępny był wyłącznie w wersji dla mobilnych gogli Samsung Gear VR.

Overflight to zręcznościowa symulacja walk myśliwców, która dotychczas oferowała wyłącznie tryb multiplayer. Wersja gry na urządzenia Oculus Go zawiera premierowo duże rozszerzenie – kampanię dla pojedynczego gracza.

„Tryb ten zabierze graczy do niezbadanych rejonów Ameryki Południowej, gdzie wezmą udział w konflikcie, który zdefiniuje ostateczny wynik konfliktu z czasów II Wojny Światowej. Gracze przeżyją unikalne doświadczenie VRowe – wciągającą historię z dojrzałymi bohaterami, pełną intensywnych walk powietrznych. Staną się uczestnikami najbardziej emocjonujących misji, jakich można doświadczyć na mobilnych urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Dodatkowo – jako podziękowanie dla naszych fanów – kampania będzie dostępna jako darmowa aktualizacja dla użytkowników posiadających grę na GearVR.” – czytamy w informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od producenta gry.

Edycji na gogle Oculus Go doczekała się także inna produkcja Gamedust – logiczna gra Neverout.

„Budzisz się w małym, klaustrofobicznym, sześciennym pomieszczeniu z tylko jednym widocznym wyjściem. Czy uda Ci się przetrwać? Pomimo możliwości poruszania się i obracania całej planszy, wciąż musisz uważać na przeszkody pojawiające się na Twojej drodze, jak pola elektryczne czy najeżone kolcami potrzaski. Urządzenia teleportacyjne i przesuwalne bloki na pewno pomogą w Twoje przygodzie, niemniej ostateczny wynik rozgrywki zależy od Twojego sprytu i ostrożnie podejmowanych decyzji.”

Overflight oraz Neverout sprzedawane są w Oculus Store w cenach odpowiednio 7,99$ i 5,99$.