Polski „space-survival” Detached w przyszłym miesiącu opuści fazę wczesnego dostępu. W związku z tym gra otrzymała nowy zwiastun fabularny.

Katowickie Anshar Studios na 18 maja wyznaczyło datę premiery pełnej wersji swojej pierwszej VR-owej gry pt. Detached. Rodzima produkcja zadebiutowała w formie „wczesnego dostępu” w ubiegłym roku na platformie Steam (Oculus Rift, HTC Vive i OSVR), gdzie udało jej się zdobyć uznanie graczy.

Detached należy do gatunku ‚kosmicznych surwiwali’ i często jest porównywany z ADR1FT, grą VR inspirowaną filmem „Grawitacja” z 2013 roku. Podobnie jak konkurencyjna produkcja jest pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym gracz wciela się w skórę astronauty.

W tym miejscu możecie przeczytać nasze pierwsze wrażenia z rozgrywki w Detached, które opublikowaliśmy we wrześniu. Od tego czasu gra doczekała się kilku poprawek, m.in. wsparcia dla kontrolerów ruchowych HTC Vive i Oculus Touch, aczkolwiek do połowy maja tytuł znajdować się będzie na etapie „Early access”.

“To miało być proste przejęcie ładunku… ale w kosmosie… rzeczy nigdy nie idą zgodnie z planem. Lata wojen i ludzkiej chciwości doprowadziły do katastrofy. Niegdyś prężnie rozwijające się ludzkie kolonie z dalekich rubieży kosmosu dziś są jedynie złomem, który straszy swoim wyglądem. Lecz nie dla wszystkich jest to kupa bezużytecznego metalu”

„Kosmiczni piraci przemierzają całą galaktykę w poszukiwaniu podobnych łupów. Znaleziona stacja kosmiczna wydaje się prawdziwym skarbem dla dwóch piratów, którzy podejmują się załadunku towaru. Standardowa procedura odbywa się zgodnie z zamierzonym planem… Po chwili jednak systemy alarmowe sygnalizować problem w obszarze luku ładunkowego. W ostatnim momencie okazuje się, że łupem interesuje się inna grupa złomiarzy, która zrobi wszystko, by przejąć cenny towar. Procedura startu została uruchomiona. Nie ma już czasu na odwrót…”

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej „wszyscy gracze powinni być świadomi, że Detached oferuje ekstremalne doświadczenie VR, które symuluje gwałtowne przyspieszenia, spadki, obroty i skręty. W związku z tym nawet przy 90 klatkach na sekundę gra nie jest przeznaczona dla użytkowników wrażliwych na nagłe zmiany tempa czy kierunku.

Detached wyceniony został na 19,99€/$. Oprócz platformy Steam grę znajdziemy także w Oculus Store.