Poznaliśmy tytuły pierwszych gier i aplikacji VR, które uruchomimy w goglach Windows Mixed Reality.

Microsoft ujawnił listę gier i aplikacji, które otrzymają wsparcie gogli z serii Windows Mixed Reality. Wśród nich znalazły się m.in. takie produkcje jak Superhot VR, Minecraft VR, Ark Park czy Arizona Sunshine.

Oprócz gier przygotowywane są również VR-owe doświadczenia, aplikacje społecznościowe (Rec Room, vTime) oraz platformy wideo 360 (NextVR, Jaunt, Wevr).

Łącznie na liście znalazło się 67 aplikacji bądź ich producentów. Większość z nich publikujemy poniżej:

Pierwszy headset z serii Windows Mixed Reality zadebiutuje 17 października. Będzie to urządzenie o nazwie Dell Visor. Do końca roku w sprzedaży mają pojawić się podobne produkty opracowane przez HP, Lenovo oraz firmę Acer. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

  • Bahus

    Najbardziej obawiam się w tych konstrukcjach kiczu.Wyglądają jak gorzej od HMD Sony a te miałem na głowie i szczerze powiem trzeszczący plastik z chińskich zabawek plus obraz rozmazany po brzegach i maleńki słabej jakości ekran nie powalał. A kosztowały w okolicach 2tys.zł. Mam nadzieję że od początku znajdzie się wśród tych konstrukcji coś wartego polecenia. W tej materii liczę również na VRHUNTERS. Mam nadzieję że przeprowadzicie jakieś testy sprzętu …

  • Piotrek

    95°FOV + LCD… Pass :/