Aplikacja społecznościowa Pool Nation VR – pierwsza produkcja na gogle wirtualnej rzeczywistości, która wskoczyła do dziesiątki najlepiej sprzedających się gier na Steamie – otrzymała wraz z najnowszą aktualizacją wsparcie dla technologii NVIDIA Multi-Res Shading.

Pool Nation VR to nowa wersja symulatora rozgrywek bilardowych wydanego w 2013 roku przez studio CherryPop Games na tradycyjne monitory. Użytkownicy gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, którzy jako pierwsi otrzymali dostęp do gry, oprócz tradycyjnej partyjki mogą rozegrać zawody na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. Wszystko dzięki systemowi trackingu Ligthouse oraz kontrolerom VR, które pełnią rolę naszych rąk.

Gra, która jest jednocześnie ciekawym przykładem społecznościowej aplikacji VR, otrzymała właśnie kolejną aktualizację. Oprócz nowych atrakcji takich jak rzutki oraz kilku poprawek, najnowsza łatka wprowadza obsługę technologii NVIDIA Multi-Res Shading (MRS) będącej częścią przeznaczonego dla deweloperów pakietu Gameworks VR.

Jak możemy przeczytać na stronie Nvidii technologia Multi-Res Shading to „nowa, innowacyjna technika renderingu VR, w ramach której każda część obrazu jest renderowana w rozdzielczości, która lepiej odpowiada gęstości pikseli końcowego, ‚odkształconego’ obrazu (obrazy w rzeczywistości wirtualnej są owalne, w przeciwieństwie do prostokątnego obrazu wyświetlanego na monitorze komputera). Dzięki użyciu multiprojekcyjnej architektury Maxwell do renderowania wielu rozdzielczości w pojedynczym obrazie, widoczny jest znaczny wzrost wydajności w grach obsługujących rzeczywistość wirtualną.”

Aby skorzystać z możliwości Multi-Res Shading wymagane jest posiadanie karty graficznej Nvidia Geforce z serii 9xx lub wyższej.

Pool Nation VR dostępny jest w cenie 19,99€ na platformie Steam. Do 2 września grę można zakupić z 25-procentowym rabatem. Więcej na temat aplikacji pisaliśmy w tym miejscu.