Cherry Pop Games, twórcy wysoko ocenianej aplikacji społecznościowej Pool Nation VR na gogle HTC Vive ogłosili, że nowa ulepszona wersja bilardowego sandboxa będzie tytułem startowym PlayStation VR i pojawi się na platformie Sony pod nazwą SportsBarVR.

W czerwcu na platformie Steam zadebiutowała wieloosobowa aplikacja Pool Nation VR będąca nową wersją symulatora rozgrywek bilardowych wydanego w 2013 roku przez studio CherryPop Games na tradycyjne monitory. Produkcja już pierwszego dnia po premierze wskoczył do dziesiątki najlepiej sprzedających się gier na Steamie i uczyniła to jako pierwszy tytuł projektowany od początku z myślą o technologii Virtual Reality.

Właściciele gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, którzy dotychczas jako jedyni otrzymali dostęp do gry, oprócz tradycyjnej bilardowej partyjki mogą rozegrać zawody na zupełnie innych zasadach, niż dotychczas. Wszystko dzięki systemowi trackingu Ligthouse oraz kontrolerom VR, które pełnią rolę naszych rąk.

Już niedługo z możliwości aplikacji skorzystają użytkownicy gogli PlayStation VR, z tą różnicą, ze zamiast kontrolerów SteamVR, do sterowania w grach (i poza grami) wykorzystamy „pałeczki” PlayStation Move. Zmieni się także nazwa. W związku z tym, że gra jest już nie tylko symulatorem rozgrywek bilardowych, lecz także innych rekreacyjnych gier, które znajdziemy w sportowym barze, np. rzutek, producenci postanowili zamienić nazwę aplikacji na… SportsBarVR.

Mimo wszystko główną atrakcją pozostanie stół bilardowy. Tytuł pozwala w naturalny sposób celować i wbijać bile do łuz, lecz jest to tylko jeden z kilku pomysłów na prowadzenie rozgrywki. Gra umożliwia bowiem także interakcję z wieloma innymi przedmiotami znajdującymi się w klubie bilardowym. Przykładowo możemy wykorzystać wyposażenie lokalu m.in. krzesła i butelki do zbudowania na stole przedziwnych konstrukcji, które następnie zostaną wykorzystanie do wykonania niesamowitych sztuczek bilardowych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stanąć za barem i rozlewać drinki, pograć w rzutki, bądź przeprowadzić konkurs żonglowania krzesłami. Możliwości odciągających od gry w bilard jest wiele, a podczas ich wykonywaniach towarzyszyć nam będzie klimatyczna muzyka, jaką można przeważnie spotkać w tego typu miejscach. Z powyższych powodów Sports Bar VR z pewnością można również zakwalifikować do kategorii aplikacji społecznościowych.

W porównaniu do Pool Nation VR, konsolowa wersja posiadać będzie dodatkową zawartość. Oprócz dotychczasowych atrakcji otrzymamy możliwość m.in. zagrania w szachy, warcaby oraz shuffleboard – grę polegającą na trafianiu krążkami w oznaczone cyframi pola.

SportsBarVR wraz z około 30-oma innymi VR-owymi produkcjami zadebiutuje 13 października, wspólnie z goglami PlayStation VR.