Warsaw Games Week

W ubiegłym tygodniu odbyły się największe na świecie targi gier wideo – E3 2016. W Los Angeles ujawniono wiele nowych produkcji i nowości sprzętowych, które dopiero za jakiś czas mają szansę zagościć w naszych domach. Z nowościami zaprezentowanymi podczas E3 będą mogli zapoznać się także polscy gracze. Doskonałą okazją do tego będą targi gier Warsaw Games Week, których druga edycja odbędzie się jesienią, 13-16 października.

Pierwsza odsłona Warsaw Games Week zakończyła się sukcesem, a targi gier wideo przyciągnęły 19 tysięcy odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby graczy i zapowiadają dużo więcej atrakcji. Ze względu na ogromne zainteresowanie, Warsaw Games Week zostanie wydłużone i trwać będzie cztery dni – od 13 do 16 października 2016. Wydarzenie ponownie zagości w EXPO XXI Warszawa.

Organizatorzy Warsaw Games Week 2016 zapewniają, że tak jak w ubiegłym roku, będzie można przetestować na nich gry tuż przed ich światowymi premierami. Wśród już zapowiedzianych wystawców znalazły się firmy takie jak: Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska, Ubisoft oraz CENEGA. Szczegółowy line-up zostanie przedstawiony tuż przed wydarzeniem.

Podczas pierwszej edycji warszawskich targów odwiedzający mogli zapoznać się goglami wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, których oficjalna premiera zaplanowana została na 13 października i zbiegnie się z pierwszym dniem Warsaw Games Week 2016. Poniżej znajduje się nasza fotogaleria z ubiegłorocznej edycji WGW.

Virtual Reality na Warsaw Games Week 2015

Warsaw Games Week organizowany jest na wzór zagranicznych wydarzeń gamingowych, takich jak wspomniane wcześniej E3 czy sierpniowy Gamescom. Ambicją organizatorów jest stworzenie targów z prawdziwego zdarzenia, które będą gromadzić graczy z całej Europy i zapewnią rozrywkę na światowym poziomie.

Oficjalna strona: www.warsawgamesweek.pl

Zobacz także naszą relację z Warsaw Games Week 2015