Richard Burns Rally

Richard Burns Rally – symulator rajdów samochodowych WRC – otrzymał właśnie dedykowany mod, dzięki któremu możliwe stało się uruchomienie kultowej rajdówki na okularach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Mimo 10 lat na karku, Richard Burns Rally wciąż skupia wokół siebie pokaźne grono fanów. Prawdopodobnie dlatego, że jest to najbardziej realistyczny symulator rajdów jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Gra nie doczekała się sequelu, jednak okazała się tak dobra, że gracze sami zaczęli ją rozwijać. Powstało mnóstwo nowych tras, samochodów oraz innych dodatków. Mistrzostwa Polski w Richard Burns Rally relacjonowane są na łamach magazynu rajdowego WRC.

Mod dodaje wsparcie dla gogli Oculus Rift DK1 i DK2 wraz z pełnym śledzeniem położenia i ruchów głowy (tylko DK2). Autor modyfikacji zaimplementował także wirtualny HUD 3D oraz zaprojektowane specjalnie pod „virtual reality”, innowacyjne menu. Dzięki temu podczas przerwy pomiędzy wyścigami gra przeniesie nas do wirtualnego pokoju z biurkiem i dwoma monitorami. Pierwszy służy do zmiany ustawień gry, podczas gdy na drugim wyświetlany jest obraz z pulpitu naszego PC.

Mod, którego autorem jest fiński programista Keijo “Kegetys” Ruotsalainen można pobrać z jego oficjalnej strony internetowej. Do poprawnego działania wymagana jest gra Richard Burns Rally w wersji 1.02.