Half-Life 2 - Oculus Rift

Moderzy pracują nad dodatkiem do Half-Life 2 pozwalającym na wcielenie się w Gordona Freemana w goglach Oculus Rift i HTC Vive.

12-letnia gra Half-Life 2 choć swoje złote czasy ma już dawno za sobą, wciąż należy do najlepszych tytułów jakie kiedykolwiek wydano na PC. Ostatni przykład twórców wypuszczonej w podobnym okresie serii Serious Sam udowodnia, że klasyczne hity niewielkim kosztem można dostosować do rozgrywki w goglach wirtualnej rzeczywistości. Jako, iż Valve za bardzo się do tego garnie, sprawę w swoje ręce wzięła grupa moderów, która pracuje nad dodatkiem pozwalającym uruchomić HL2 na Oculusie i HTC Vive.

Co ciekawe twórcy znanej platformy dystrybucji gier Steam od samego początku wspierali świat wirtualnej rzeczywistości. Ich popularna strzelanka Team Fortress 2 była jedną z pierwszych istniejących gier, które otrzymały wsparcie Oculus Rift DK1. Także i Half-Life 2 już kiedyś posiadał tryb VR, tym razem dla drugiej deweloperskiej wersji Rifta (DK2), aczkolwiek Valve nie zdecydowało się na wprowadzenie oficjalnego wsparcia dla konsumenckiego Oculusa (CV1). Trybu Virtual Reality nie otrzymał nawet współprodukowany przez nich headset HTC Vive.

Tymczasem moderzy opublikowali już pierwszy teaser moda przedstawiający fragmenty z rozgrywki w HL2 VR.

Dodatek będzie współpracować z kontrolerami ruchowymi w/w gogli. Dotychczas nie poznaliśmy jeszcze daty jego premiery.