Trwają prace nad kompaktowym symulatorem dla miłośników jednośladów.

Powodzeniem zakończyła się kickstarterowa zbiórka funduszy na projekt domowego symulatora pojazdów jednośladowych. Urządzenie określane jest przez jego autorów, hiszpański start-up LeanGP, jako „pierwszy przystępny cenowo składany symulator motocykla”.

Dotychczas tego typu konstrukcje, z uwagi na swoją cenę, można było znaleźć jedynie w różnego rodzaju salonach wirtualnej rozrywki. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli twórców LeanGP już w maju na taką przyjemność będą mogły sobie pozwolić w domowych warunkach osoby, które wsparły ich projekt w trakcie kampanii crowdfundingowej.

Jak czytamy na stronie zbiórki symulator współpracować będzie z komputerami PC, konsolami PlayStation 4, Xbox, Nintendo Switch, a nawet smartfonami. Co dla nas najbardziej istotne LeanGP zadziała również z goglami wirtualnej rzeczywistości. Wśród kompatybilnych modeli headsetów wymieniono m.in. Oculus Rift, HTC Vive, Playstation VR, Samsung Gear VR, a także gogle typu Cardboard.

Konstrukcja charakteryzuje się ponadto zarówno łatwym montażem (Plug & Play), jak i demontażem, dzięki czemu będzie można ją szybko rozkręcić i schować, gdy zajdzie taka potrzeba. Symulator dostosujemy także do własnego wzrostu i ciężaru.

LeanGP sprzedawany jest na oficjalnej stronie urządzenia w cenie 1199 Euro, niemniej nie jest w tej chwili jasne kiedy rozpocznie się wysyłka egzemplarzy zakupionych poza Kickstarterem.