Świetna wiadomość dla miłośników symulacji lotniczych. Prawie dziesięcioletnia, lecz wciąż ceniona i ciesząca się niemalejącą popularnością gra Microsoft Flight Simulator X otrzyma profesjonalny mod pozwalający wzbić się w przestworza przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości.

Na Kickstarterze właśnie dobiega końca zbiórka funduszy na projekt FlyInside FSX, dzięki któremu możliwe stanie się uruchomienie popularnego symulatora lotu w trybie VR. Jednak nie chodzi wyłącznie o przeniesienie widoku z wnętrza kabiny na gogle Oculus Rift. Jednym z ciekawszych usprawnień pluginu jest ‚virtual desktop system’, który wyświetli w kokpicie pilota monitor z aktualnym obrazem naszego pulpitu. Pozwoli to m.in. na pracę z lotniczymi mapami czy oglądanie filmów z YouTube w trakcie dłużącego się lotu.

FlyInside FSX umożliwi także integrację z kontrolerem gestów Leap Motion. Wsparcie dla precyzyjnego sensora wykrywającego z bardzo dużą dokładnością ruchy palców dłoni pozwoli na kontrolowanie lotu wyłącznie za pomocą naszych rąk. Posiadając wspomniane urządzenie będziemy mogli aktywować przeróżne przełączniki i obsługiwać wirtualny pulpit.

Autorem moda jest Daniel Church, który specjalizuje się w tego typu przeróbkach. Wśród jego wcześniejszych projektów znajdziemy wersję VR klasycznej platformówki SkyRoads a równocześnie z Flight Simulator X trwają pracę nad dodaniem trybu VR do innego symulatora lotu – Prepar3D.

Kickstarterowa kampania FlyInside FSX zakończy się w najbliższy czwartek. Osoby zainteresowane zakupem moda mogą go nabyć w cenie 35 dolarów. Premiera zaplanowana została na listopad bieżącego roku. Wersja ‚Alpha Preview’ dostępna jest do pobrania bezpłatnie na oficjalnej stronie dodatku flyinside-fsx.com.