Ski Jump VR

Zastanawialiście się co czuje Kamil Stoch gdy wybija się z progu skoczni narciarskiej? Być może już niedługo będziemy mogli się przekonać jak to jest dzięki polskiemu deweloperowi, który pracuje nad grą Ski Jump VR dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz mobilnych Cardboardów.

Niezależny polski deweloper Dariusz Pietrala, znany także jako Pixel Perfect Dude pracuje nad grą wirtualnej rzeczywistości poświęconą skokom narciarskim. Produkcja o nazwie Ski Jump VR dedykowana goglom Oculus Rift, HTC Vive, oraz mobilnym Google Cardboard pozwoli nam wcielić się w rolę skoczka i przekonać się na własnej skórze jak trudna i wymagająca jest to dyscyplina sportu.

Pietrala nie jest postacią anonimową. Jego poprzednia gra Ski Jump przeznaczona na Androida i iOS rozeszła się w liczbie co najmniej 3 milionów egzemplarzy i w kategorii gier traktujących o skokach narciarskich jest zdecydowanym liderem. Mamy więc nadzieję, że doświadczone zebrane w przeszłości zaowocuje interesującą VR-ową produkcją.

„Ski Jump VR będzie zawierał min. 10 skoczni i 3 tryby rozgrywki. Do gry nie będą wymagane kontrolery, także będzie można grać na cardboardzie przy użyciu telefonu i oprogramowania takiego jak np. Riftcat” – czytamy w opisie gry w serwisie Steam. Ponadto w planach jest implementacja poziomów doświadczenia oraz sprzętu narciarskiego, od którego uzależniona zostanie odległość oddawanych skoków.

Demo Ski Jump VR dostępne jest w tej chwili wyłącznie w wersji na mobilne gogle typu Cardboard w sklepie Google Play, jednak jak podkreśla autor, nie reprezentuje ono jakości ostatecznego produktu.

Gra obecnie znajduje się na etapie Steam Greenlight, dlatego jeżeli jesteście zainteresowani skakaniem w VR zachęcamy do oddawania na nią głosów, które pomogą polskiej produkcji dostać się do oficjalnej dystrybucji w popularnym cyfrowym sklepie. Ski Jump VR pojawił się także na IndieGoGo gdzie w wersji standardowej wyceniony został na 5 dolarów. Premiera VR-owych skoków zapowiadana jest na sierpień.