Alien: Isolation

Alien: Isolation znów grywalny na Oculus Rift.

Alien: Isolation, wydany w 2014 roku jeden z bardziej przerażających horrorów ostatnich lat, zapowiadany był jako gra, która otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Tak się niestety nie stało, jednak dociekliwi gracze odnaleźli jakiś czas po premierze ukryte pliki odpowiadające za tryb VR. Chwilę później pojawiła się instrukcja wyjaśniająca w jaki sposób uruchomić A:I na Oculus Rift DK2 – drugiej deweloperskiej wersji gogli Oculusa.

W międzyczasie wydany został konsumencki Rift, który otrzymał zupełnie nowe oprogramowanie czyniąc wspomnianą instrukcję bezużyteczną. Na szczęście właśnie pojawiło się nowe rozwiązanie.

Ze strony GitHub już teraz możemy pobrać wersję alpha moda o nazwie MotherVR, ponownie odblokowującego tryb Virtual Reality w Alien: Isolation, tym razem w konsumenckiej wersji Oculus Rifta. Jego twórca – Zack Fannon (Nibre) – planuje go rozwijać, m.in. w kierunku wsparcia dla gogli HTC Vive oraz poprawy komfortu rozgrywki.

W tym momencie mod oferuje możliwość gry na siedząco, przy użyciu gamepada Xbox lub klawiatury i myszy. W przyszłości będziemy mogli zagrać również w trybie roomscale przy użyciu Oculus Touch oraz kontrolerów ruchowych dedykowanych HTC Vive.

  • Bahus

    Dzięki piękne za tą informację. Długo się męczyłem żeby w tej grze zrobić pełnoprawne VR niestety bez rezultatów.
    Mam nadzieję że kiedyś wyjdzie wreszcie sterownik do VR tak uniwersalny jak Tridef do 3D. Obecny VorpX jest tylko cieniem tego czym powinien być VR w już wydanych grach. Zamiast renderowania 3D i wyświetlania obrazu wewnątrz kuli (VorpX) powinni stworzyć drugą kamerę. Wtedy i FOV będzie odpowiedni i obraz nie będzie tak nienaturalnie rozciągnięty.