Zorientowane na rynek gier wirtualnej rzeczywistości niezależne studio Stress Level Zero, opublikowało interesującą koncepcję gry przeznaczonej na holograficzne okulary Microsoft Hololens.

Poniższy materiał pokazuje w jaki sposób dłużąca się rodzinna podróż autostradą może zamienić się w ekscytującą grę, której akcja rozgrywa się tuż za szybą jadącego samochodu. Film rozpoczyna się od sceny, podczas której młody chłopak zakłada okulary rozszerzonej rzeczywistości (AR), a jego widok za oknem zaczyna przemieniać się w grę komputerową. O ile idea rzeczywistego świata zmienionego w jeden wielki poligon wojskowy wydaje się niezwykle atrakcyjna, o tyle kolejny pomysł, skierowany tym razem do kierowców może niektórych z Was wprowadzić w lekkie przerażenie.

Holograficzne okulary Hololens zostały zaprezentowane publicznie po raz pierwszy w styczniu tego roku i są obecnie w dosyć wczesnej fazie cyklu produkcyjnego. Dotychczas nie poznaliśmy ceny ani daty premiery urządzenia. Niedawno Microsoft ujawnił, że w 2016 roku Hololens zostanie udostępniony deweloperom oraz klientom korporacyjnym, a dopiero jakiś czas później możliwość zakupu otrzymają osoby prywatne.