Niemiecka firma SALT AND PEPPER wraz z amerykanami z Greenlight VR stworzyła pierwszy w swoim rodzaju przegląd firm zajmujących się wirtualną rzeczywistością w Europie. W zestawieniu, które obejmuje takie kategorie jak gogle VR, gry, kinematografia VR, zastosowania przemysłowe czy media, znalazło się także miejsce dla wielu polskich firm zaangażowanych w technologię VR.

Mapę w dużej rozdzielczości można otworzyć tutaj. Poniżej przedstawiamy oficjalną informację prasową.

***

Podczas gdy mainstream’owe media skupiły się głównie na firmach z głównymi kwaterami w USA, Europa ma długą historię i pokaźną część innowacji w przemyśle wirtualnej rzeczywistości (VR). Istotnie, Europa jest jednym z centrów firm zajmujących się wirtualną rzeczywistością, wraz z prominentnymi producentami urządzeń, studiami gier, outletami mediów, oraz konferencjami w praktycznie każdym europejskim kraju. Greenlight VR i ​SALT AND PEPPER Software Solutions odsłania dzisiaj przetłumaczoną edycję​ 2015 EUROPEAN VIRTUAL REALITY ECOSYSTEM MAP, kompleksowy i łatwy w odbiorze sposób identyfikacji jednych z największych i najbardziej wpływowych firm zajmujących się wirtualną rzeczywistością z kwaterami głównymi w Europie. Mapa, przetłumaczona na język Niemiecki i Polski, przedstawia ponad 150 firm z ponad 20 europejskich krajów w 18 kategoriach produktów związanych z wirtualną rzeczywistością.

Mapa przemysłów ​2015 EUROPEAN VIRTUAL REALITY ECOSYSTEM​ jest pierwszą w swoim rodzaju graficzną kompilacją firm VR operujących w Europie. Kluczowa informacja wypływająca z naszych badań, która będzie przedstawiona szczegółowo w nadchodzącym od Greenlight VR ​European Virtual Reality Industry Report 2016​ , to dowód na to, że możliwe jest stworzenie prominentnych firm VR niezależnie od odległości do Silicon Valley! Szczególnie gdy coraz więcej zestawów developerskich oraz narzędzi tworzenia oprogramowań staje się dostępnych dla globalnej publiczności techników i twórców. Wskaźnik z jakim przemysł wirtualnej rzeczywistości rozszerza się na przestrzeni Europy jest doprawdy niezwykły.

Chcemy podziękować naszym partnerom za ich współpracę przy tym projekcie. W szczególności chcemy podziękować Sami Hamid, Mark Chitty, Petr Legkov, Samantha Kingston, Krzysztof Izdebski oraz Albert Millis.

O Greenlight VR

Greenlight VR to lider przemysłu inteligencji rynkowej dla globalnej ekonomii wirtualnej rzeczywistości. Greenlight VR skupia się na wszystkich elementach związanych z wirtualną rzeczywistością oraz śledzi rozwój większej ilości firm o wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości niż jakakolwiek inna firma zajmująca się danymi marketingowymi – aktualnie, baza danych ma 1 milion informacji na temat ponad tysiąca firm. Poprzez wachlarz produktów, zawierających raporty badań rynku, artykuły, wydarzenia oraz konsultacje, Greenlight VR analizuje finansowe, społeczne oraz technologiczne trendy wpływające na wirtualną rzeczywistość. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco, California. Więcej informacji znajduje się na stronie www.greenlightvr.com​ oraz na @inGreenlight​ na Twitter’ze.

O SALT AND PEPPER Software Solutions

Reprezentowani w Niemczech – aktywni na całym świecie: ​SALT AND PEPPER oznacza wyrafinowane technologicznie usługi w zakresie doradztwa, technologii oraz oprogramowania. Przy użyciu naszej eksperckiej wiedzy wspieramy wschodzące przemysły, takie jak lotnictwo, motoryzacja, produkty konsumenckie, energię i zasoby naturalne oraz inżynierię mechaniczną i fabryczną. Oddział SALT AND PEPPER Software Solutions jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na digitalizację w świecie przemysłu. Dostarczamy najnowocześniejsze oprogramowanie dla połączonej produkcji przemysłowej oraz procesu pracy od wbudowanych kontrolerów maszyn do zaawansowanych HMI. Przy użyciu wirtualnej rzeczywistości do wizualizacji danych, trening procesu produkcji oraz walidacji modelów i konstrukcji wzmacniamy biznes naszych klientów. Dążymy do stania się niemieckim dostawcą nr 1 przemysłowych rozwiązań wirtualnej rzeczywistości.