Stonehenge VR

Niewiele jest na świecie miejsc tak mistycznych jak brytyjski Stonehenge. Pochodząca z epoki neolitu lub brązu megalityczna budowla rokrocznie jest celem wycieczek setek tysięcy turystów. Teraz wystarczy założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, żeby przenieść się do hrabstwa Wiltshire w południowej Anglii i na „własnej skórze” poczuć unoszącą się w powietrzu tajemniczą atmosferę tego miejsca.

Za pracę nad Stonehenge VR odpowiada dwuosobowe studio VoyagerVR. Aplikacja została stworzona na silniku Unreal Engine 4 i oferuje wycieczkę, podobną do tej, którą mogły doświadczyć osoby odwiedzające obiekt przed 1977 rokiem, kiedy to ogrodzono teren budowli w związku z zagrożeniem dla zwiedzających.

Pełna wersja aplikacji zaoferuje wycieczkę z przewodnikiem, zmienne pory dnia i nocy, ścieżkę dźwiękową oraz tryb swobodnej rozgrywki.

W tej chwili twórcy Stonehenge VR sprzedają wczesny dostęp do aplikacji w cenie 4,99$ (wyłącznie dla gogli Oculusa). W przyszłości planowane jest również wsparcie dla gogli HTC Vive oraz urządzeń typu Google Cardboard. Demo na Oculus Rift DK2 oraz więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie VoyagerVR.com.