Zapowiedziano serię gier VR w świecie „The Walking Dead”.

Serwis IGN poinformował o zawarciu umowy pomiędzy Robertem Kirkmanem, twórcą serialu „The Walking Dead”, a firmami Skybound Entertainment oraz Skydance Interactive, w ramach której powstanie wiele interaktywnych gier wirtualnej rzeczywistości z serii „The Walking Dead VR”.

Pierwszy z tytułów tworzony będzie na silniku Unreal Engine 4 i zostanie wydany w nieokreślonym jeszcze terminie na platformach PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive. W tej chwili wiadomo jedynie, iż autorzy gry zamierzają położyć nacisk na imersyjną formę opowiadania wielowątkowych historii opartą o podejmowane przez gracza decyzje oraz jego moralność. Ma być to zresztą cecha charakterystyczna całej serii, której tłem będzie wywodzące się z komiksu uniwersum „Żywych trupów”.

Prace nad pierwszą grą z serii są dopiero w początkowej fazie. Jej twórcy ujawnili, iż fabuła opowiadać będzie zupełnie nową historię, w związku z czym na pewno zobaczymy nowe postacie, których nie występowały w innych produkcjach bazujących na franczyzie The Walking Dead. Więcej szczegółów pojawi się w późniejszym terminie, gdy rozpocznie się produkcja VR-owej gry.