HTC ujawniło kolejne szczegóły na temat samodzielnych gogli Vive Focus.

Firma HTC udostępniła bardziej szczegółowe informacje dotyczące samodzielnych gogli Vive Focus, które na początku przyszłego roku trafią do sprzedaży w Chinach. Mobilny, lecz niewymagający do działania smartfona headset wyposażony został m.in. w procesor Snapdragon 835, wyświetlacz 3K AMOLED o rozdzielczości 2880 x 1600 / 75 Hz, a także soczewki ze 110-stopniowym zasięgiem pola widzenia.

Jak podaje chiński serwis YiVian urządzenie sprzedawane będzie na lokalnym rynku w dwóch wariantach kolorystycznych – Electric Blue oraz Almond White. Będą się one różnić cenowo. Wersja niebieska wyceniona została na 4299 chińskich juanów (około 2320 zł), natomiast wersja biała to koszt 3999 juanów (około 2160 zł). Gogle Vive Focus nie będą sprzedawane w innych regionach, w tym w USA i w Europie. HTC początkowo planowało wydanie wersji dedykowanej rynkom „zachodnim” współpracującej z ekosystemem Google Daydream, jednakże niedawno dowiedzieliśmy się, że tajwańska firma porzuciła te plany.

Vive Focus od gogli takich jak Samsung Gear VR czy Cardboard odróżnia także technologia trackingu. Zastosowano tu śledzenie typu „inside-out”, które obecnie znajdziemy wyłącznie w PC-owych headsetach z serii Windows Mixed Reality. HTC opracowało własną technologię trackingu zwaną World-Scale. Dzięki wbudowanym w obudowę kamerom jest ona w stanie obliczyć pozycję użytkownika gogli na podstawie obrazu otoczenia. Co ciekawe dołączony do zestawu kontroler ruchowy przypominający rozwiązania dedykowane mobilnym goglom, nie będzie śledzony w tym trybie, więc jego możliwości będą ograniczone.

Producent wyposażył urządzenie w baterię, która powinna wytrzymać 3 godziny ciągłej pracy gogli lub tydzień trybie czuwania. W środku znajdziemy także moduł Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, slot na kartę MicroSD (do 2TB), a także wbudowane słuchawki i mikrofon.

Samodzielny headset HTC współpracować będzie z otwartą mobilną platformą Vive Wave zaprojektowaną z myślą o „sfragmentaryzowanym” rynku treści VR w Chinach, a także z mobilną wersją Viveport – oficjalnego sklepu dla gogli HTC Vive.

Sprzedaż przedpremierowa rozpocznie się już 12 grudnia i potrawa do 12 stycznia. Vive Focus oficjalnie zadebiutuje w styczniu.