To był bardzo interesujący tydzień w wykonaniu Sony. Podczas własnej konferencji w trakcie targów E3 japońska firma zapowiedziała wiele nowych gier, które pojawią się już 13 października na konsoli PlayStation 4 i goglach PSVR. Choć termin ten wydaje się w tej chwili jeszcze dosyć odległy, twórcy headsetu VR najwyraźniej uznali, że warto już w tym momencie ujawnić ceny niektórych tytułów. Umożliwiono już także składanie preorderów.

W oficjalnym sklepie PlayStation Store pojawiły się ceny czterech gier, które będą tytułami startowymi konsolowych gogli VR.

Wieloosobową strzelankę RIGS Mechanized Combat League wyceniono na 249 złotych. W grze pokierujemy sportowymi robotami-mechami, w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League), której rozgrywki w systemie 3 vs 3 odbywać się będą na specjalnych futurystycznych arenach.

Z kolei za pakiet pięciu zróżnicowanych mini-gier/doświadczeń VR o nazwie PlayStation®VR Worlds zapłacimy 169 złotych. W skład zestawu wejdzie doświadczenie The London Heist, w którym zostaniemy uwięzieni i przesłuchani przez gangstera, a także kilka innych, m.in. otrzymamy okazję zanurzenia się w klatce pod powierzchnię oceanu i podziwianie bujnej flory, tropikalnych ryb, rafy koralowej oraz 4-metrowego rekina. Należy mieć na uwadze, że PlayStation VR Worlds będzie dodawane za darmo do droższego zestawu PSVR z kontrolerami ruchowymi PlayStation Move.

Jednym z tańszych tytułów okazał się VR-owy horror Until Dawn: Rush of Blood, który wyceniono na 79 złotych. Gra będzie pierwszoosobową strzelanką w stylu rollercoastera z elementami wyboru i równocześnie spin-offem horroru/przygodówki „Until Dawn”, którego premiera miała miejsce w ubiegłym roku na konsoli PS4.

Najtańszą w tej chwili pozycją jest gra logiczna Tumble VR. Przyjdzie nam za nią zapłacić 42 złotych.

Wyceniono także zaplanowaną na 16 października tego roku kolejną cześć słynnej wyścigowej serii studia Polyphony Digital – Gran Turismo Sport. Podstawowa wersja gry sprzedawana jest w cenie 249 złotych, aczkolwiek nie wiadomo jeszcze czy otrzyma zapowiadany tryb VR w dniu premiery.