Elite Dangerous

16 grudnia 2014 roku, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbędzie się premiera Elite: Dangerous – kosmicznego symulatora, za produkcję którego odpowiada brytyjskie studio Frontier Developments. Gra – która cały czas jest w fazie beta – miesiąc temu otrzymała wsparcie dla okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Według szefa Frontier Developments z możliwości gry na Oculusie korzysta około 10% wszystkich beta-testerów.

Akcja Elite: Dangerous rozgrywa się w dalekiej przyszłości i umożliwia graczowi wcielenie się w rolę pilota niewielkiego statku kosmicznego. Gra jest symulatorem z mocno rozbudowanym aspektem ekonomicznym. Przemierzając zakątki galaktyki możemy wziąć udział w wielu różnych typach działalności, handlować przeróżnymi produktami, zdobywając w ten sposób fundusze na rozbudowę posiadanego statku. Całość dopełniają realistyczne bitwy toczone w przestrzeni kosmicznej.

Tytuł jest obecnie w trzeciej fazie testów beta. Istnieje możliwość złożenia zamówienia przedpremierowego w cenie 40 Euro. Osoby, które się na to zdecydują, otrzymają w dniu premiery bonusy w postaci ekskluzywnych dodatków do gry, cyfrowych poradników oraz innych nie ujawnionych jeszcze niespodzianek. Mimo grudniowej premiery, gra Elite: Dangerous nadal będzie rozwijana i z czasem powinna otrzymywać nowe funkcje i możliwości. W przyszłości przewidziana jest pełnoprawna polska wersja językowa gry.