Jeszcze w tym miesiącu ze wsparciem dla gogli Oculus Rift zadebiutuje „Giant Cop: Justice Above All” – produkcja, w której wcielimy się w gigantycznego, 60-metrowego policjanta patrolującego ulice miasta Micro City.

Other Ocean Interactive, producenci zapowiadanej na gogle HTC Vive gry wirtualnej rzeczywistości Giant Cop: Justice Above All, ujawnili podczas zeszłorocznych targów E3, że ich tytuł zostanie wydany na wyłączność… na platformie Oculus Rift. Na szczęście produkcja ma być jedynie czasowym ‚exclusivem’ Oculusa. Tuż po wydaniu wersji na Rifta, którą właśnie zapowiedziano na 30 marca, twórcy gry zabierają się do pracy nad edycją na gogle HTC Vive.

W grze wcielimy się rolę gigantycznego, 60-metrowego policjanta patrolującego ulice fikcyjnego miasta Micro City. Zadaniem tytułowego bohatera jest podążanie za poleceniami swojego przełożonego oraz głosem ludu i dosłowne wyłapywanie nieposłusznych obywateli. Dosłowne, ponieważ dokonywać tego będziemy przy pomocy własnych dłoni, a następnie „przerzucali” złoczyńców na miejscowy komisariat Policji lub zwyczajnie „wyrzucali” z miasta.

W związku ze zbliżającą się premierą studio Other Ocean Interactive opublikowało nowy zwiastun Giant Cop: Justice Above All. Gra wyceniona została na 25 dolarów.